Блаженніший Любомир: «Хто хоче пізнати українця – мусить читати Шевченка»
П'ятниця, 11 липня 2014, 11:41 Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) вважає, що Тарас Шевченко найкраще з українських поетів зумів висвітлити нашу українську душу.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Мистецьким вечором «Бути людиною» у Львові вшанували пам’ять Блаженнішого Любомира
- Проповідь Блаженнішого Святослава під час Літургії у п’яті роковини смерті глави УГКЦ Любомира Гузара
- Заходи із вшанування пам'яті Блаженнішого Любомира Гузара пройшли у Львові
У проекті «Кобзар єднає» Блаженніший Любомир розповів, що малим хлопцем часто хворів і за той час вчив вірші Шевченка. А коли був молодим парохом, духівником Українського народного союзу, у так званій Союзівці (Америка), то завжди з громадою старалися організувати Шевченківський концерт у березні.
«Ціла громада була згуртувана навколо Шевченка. Біблія і Шевченко допомагали й були основою національної, релігійної ідентичності. І для свідомих людей не може бути сумніву в побожності Шевченка, – розповів колишній Глава УГКЦ.
Духовний лідер українців відзначив, що він завжди дуже радо читає поета. «Мовно це дуже гарні тексти. Мелодія їх мене завжди тішила». Крім того, Блаженніший відзначає простоту творів Тараса Шевченка. «Він так говорить, що і престарілий, і дитина можуть тішитися тим, що читають. На мою думку, це - прикмета великого поета», – сказав він.
Як приклад простоти і величності поезії Кобзаря Архиєпископ наводить «Думи мої, думи мої». «Хтось скаже: от, вірш. Але скільки за тим криється людини, людського переживання, людської природи. Шевченко з наших поетів, можливо, найкраще зумів висвітлити нашу українську душу. Хто хоче пізнати українця – мусить читати Шевченка», – вважає Блаженніший Любомир.
Він зазначив, що 200-літній ювілей Шевченка дуже важливим. І не лише, щоби прославити його, а це - нагода втягнути того духа, яким він до нас звертався. Тобто свою свідомість оживити словами Шевченка.
«Я радо бачив би, якби люди: малі діти, старші, престарілі не лише читали Шевченка, а й рецитували його. Якщо б ми всі це зробили - перейняли дух Шевченка, дух українства, який він так прекрасно схопив, то другорядні справи, з якими нам сьогодні доводиться мати справу, боротися, перестали би бути такими важливими. Тому що ми були б дуже свідомі, хто ми є. І що ми є один народ, одна єдність, одна велич», – наголосив Блаженніший Любомир (Гузар).
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»