Інститут лідерства та управління УКУ реалізує міжнародний проєкт ProMovEnt із соціального підприємництва
Понеділок, 30 березня 2020, 13:51 Представниці Інституту лідерства та управління УКУ на початку березня повернулися з Вірменії, де проходила перша планувальна зустріч партнерів проєкту ProMovEnt Програми Еразмус+. Його мета – підтримати соціальних підприємців із малих містечок і сіл у втіленні їхніх ідей, синтезувати успішний досвід навчання та розвитку соціального підприємництва в шести країнах (Італії, Вірменії, Румунії, Іспанії, Грузії та Україні) та розробити навчальний курс.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Проєкт триватиме два роки та завершиться в грудні 2021 року. У цей період кожна організація-партнер покликана підтримувати двадцять п’ять молодих соціальних підприємців у реалізації їхніх проєктів в селах, районних центрах та територіальних громадах. В Україні таку підтримку надаватиме Інститут лідерства та управління (ІЛУ) через навчальну програму з соціального підприємництва, менторство, інформаційний супровід, обмін міжнародним та національним досвідом.
«ІЛУ працює для розвитку соціального підприємництва в Україні вже понад десять років, від моменту заснування. Тоді наші перші випускники програми "Управління неприбутковими організаціями" впродовж року навчання розробляли та втілювати свої бізнес-моделі соціальних підприємств. За останнє десятиліття роботи в цій темі маємо цікаві методичні напрацювання щодо викладання і супроводу соціальних підприємців. Спільний проєкт ProMovEnt є доброю нагодою збагатитись новим досвідом і поділитись своїми надбаннями. Особливо цікаво нам подивитись досвід Італії, де активний кооперативний рух, зрозуміти їхню модель навчання соціальному підприємництву», – розповідає керівниця проєктів та програм й багаторічна директорка Інституту лідерства та управління УКУ Наталя Бордун.
Молоді соціальні підприємці матимуть змогу вивчати розвиток соціального підприємництва у Вірменії в рамках семиденного навчального туру. У рамках проєкту передбачається також розробка інтегрованого курсу з соціального підприємництва, посібника для тренерів та навчання тридцяти тренерів з соціального підприємництва (п’ятеро з кожної країни-партнера). Його особливість у тому, що він включатиме досвід викладання соціального підприємництва в Італії, Вірменії та Україні.
«Варто зауважити, що понад п’ять тисяч кооперативів, зареєстрованих у 2017 в Італії, приносять майже вісімсот мільйонів євро щороку. Інвестування в соціальні кооперативи окуповується не лише економічною віддачею, яку вони здатні принести (майже вдвічі більше від того, що вкладається), але і благом, яке ці кооперативи приносять для суспільства», – ділиться італійським успіхом у соціальному підприємництві учасниця проєкту ProMovEnt, керівниця напрямку освіти для дорослих в ГО Mine Vaganti Катрін Армстронг.
ProMovEnt – це унікальний проєкт для Українського католицького університету, адже він реалізовується в рамках напрямку Розвитку потенціалу молоді, який є окремим виміром Програми Еразмус+ у молодіжній сфері. Примітно, що в Україні реалізується п’ятдесят дев’ять проєктів за участі сорока п’яти українських молодіжних організацій, включаючи лише три заклади вищої освіти зі всієї України. Це – Харківський державний університет харчування і торгівлі, Національний університет «Дніпровська політехніка» та Український католицький університет.
«У цьому ракурсі досвід участі нашого Університету в цьому проєкті набуває особливого значення для сфери вищої освіти, оскільки відкриває можливості для розвитку неформального та інформального навчання у сфері молоді. Для УКУ такий підхід до навчання є дуже цікавим та важливим, адже він відображає загальну Візію Університету 2025, у якій УКУ прагне дбати про цілісний розвиток особистості молодої людини й «бути університетом громади і для громади, зорієнтованим на культивування вмінь та ставлень, необхідних молодим людям для життя у складному сучасному світі», – зазначає керівниця Сектору міжнародних академічних зв’язків, інституційний координатор проєктів Еразмус+ в УКУ Галина Процик. Пані Галина додає, що реалізація міжнародного проєкту ProMovEnt допоможе покращити рівень ключових компетентностей молодих людей-учасників проєкту; сприятиме активній громадянській позиції, активізації міжкультурного діалогу, соціальній інтеграції та солідарності молоді України, Вірменії, Італії, Румунії, Грузії та Іспанії.
Усе це відображатиме ще одну стратегічну мету діяльності Університету – здійснювати внесок у творення нової України через широку мережу національних і міжнародних партнерств.
Проєкт ProMovEnt (PME) реалізується в рамках програми Erasmus+ за підтримки Європейського Союзу у партнерстві між Stepanavan Youth Center NGO(Вірменія), Mine Vaganti NGO(Італія), Alliance for Society Advancement(Грузія), Asociacion Juvenil Intercambia(Іспанія), Asociatia Se Poate (Румунія) й Інституту лідерства та управління Українського католицького університету (Україна). Проєкт має на меті посилити залучення молоді до економічного розвитку через соціальне підприємництво.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»