Викладачка УКУ Галина Теслюк увійшла до Управи Європейської Асоціації жінок дослідниць богослов’я
П'ятниця, 03 вересня 2021, 19:30 Галина Теслюк, доцентка кафедри біблійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ стала віцепрезиденткою Європейської Асоціації жінок дослідниць богослов’я на 2021-2031 роки. Разом з іншими членами Управи Галина Теслюк була обраною під час генерального засідання Асоціації в Інсбруку (Австрія), яке відбулося у онлайн та офлайн форматах.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Віцепрезидентка Європейської Асоціації жінок дослідниць богослов’я Галина Теслюк (друга зліва) із членкинями товариства
Європейська асоціація жінок дослідниць богослов’я (ESWTR – European Society of Women in Theological Research) – це мережа жінок, які займаються академічними дослідженнями в галузі богослов’я та релігієзнавства. Товариство проводить міжнародні конференції кожні два роки для обговорення актуальних тем крізь призму феміністичного богослов’я. Зараз у складі Асоціації 598 членкинь з усього світу, 5 з них – українки зі Львова та Українського католицького університету.
Вперше про Європейську асоціацію жінок-богословів Галина Теслюк дізналася у 2014 році від гостьової викладачки УКУ Гелен Зордрагер (Heleen Zorgdrager). Тоді вона запропонувала їй разом з Орисею Білою, завідувачкою кафедри філософії УКУ створити українську секцію.
«Спочатку була створена українсько-російська секція, але згодом кожен пішов своїм шляхом. У 2015 році я взяла участь у міжнародній конференції від Європейської Асоціації жінок-богословів, яка відбулася на острові Крит (Греція). Там познайомилася з іншими учасницями товариства і та дізналася більше про їхню діяльність. У 2018 році ми організували регіональну конференцію у Львові. Тоді до нас приїхало близько 70-ти учасниць зі Словенії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Росії, Польщі, Литви, Латвії, Чехії і навіть Південного Судану. Для мене було важливо, щоб вони побачили, як у нас жінки дають собі раду в релігійному контексті. І членкині товариства побачили, що ми університет, який діяльний, має свою думку і академічну культуру. Це стало для наших гостей відкриттям, адже до того вони мало знали або й зовсім не знали, що в нас відбувається у релігійній сфері зокрема та у суспільно-політичній загалом», – розповідає Галина Теслюк.
Після активної участі у конференціях, які товариство проводить щороку, Галині Теслюк запропонували провести міжнародну конференцію у 2023 році у Львові. Українська секція запропонувала тему: «Жінки, трансгуманізм, релігійна ідентичність».
«Порадившись із місцевими членкинями, я погодилась на цю пропозицію. І от нещодавно їздила в Інсбрук на засідання Управи Європейської Асоціації жінок-богословів, де ми приймали рішення про роботу на наступні два роки. Попередньо мене запитали, чи готова я долучитися до роботи Управи, тому в дорогу я збиралася як кандидатка на посаду віцепрезидентки Європейської асоціації жінок-богословів. Про своє обрання я не знала до останнього, адже рішення приймали через обговорення та голосування під час генеральної зустрічі», – ділиться Галина Теслюк.
Серед обов’язків новопризначеної віцепрезидентки: співуправління товариством, комунікація про майбутні події, представлення офіційної позиції від жінок-богословів, а також проведення міжнародної конференції у Львові, що передбачає фандрейзинг і пошук доповідачів для висвітлення теми.
На цій конференції членкині обговорять феномен трансгуманізму, що став проблемою Західної Європи і країн високого економічного розвитку, і поволі крокує в Україну. Йдеться про застосування сучасних технологій для покращення фізичного життя людини.
«Прихильники цієї течії вірять, що за допомогою науково-технічного прогресу можна досягти безсмертя, що за допомогою технічних засобів чи втручання у генетику людини можна вдосконалювати людську природу. Трансгуманізм породжує чимало етичних питань, зокрема щодо релігійної ідентичності. Тому ми повинні бути освіченими і розуміти, які віяння до нас наближаються та як ми можемо відповідати на ці виклики», – додає викладачка УКУ, віцепрезидентка Європейської асоціації жінок-богословів Галина Теслюк.
Довідка.
Галина Теслюк – кандидатка наук з богослов’я, доцентка кафедри біблійних наук Філософсько-богословського факультету, керівниця Центру союзу українок Америки з жіночих студій в УКУ, віцепрезидентка Європейської асоціації жінок-богословів, докторантка Каліфорнійського університету в Берклі і Консорціуму вищих богословських студій, США. Має досвід викладання в університетах США, Чехії, Нідерландів. Викладає ряд курсів із Старого Завіту, а також міждисциплінарні: Біблія і тілесність, Біблійні жінки, їхні історії та рецепція в культурі. Авторка численних публікацій з біблістики.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»