«Ви стаєте посланцями УКУ у світі», – Лариса Ґаладза до випускників 2021
Понеділок, 28 червня 2021, 12:37 26 червня в Українському католицькому університеті відбулися випускні урочистості. Цьогоріч університет випустив у світ 255 бакалаврів, 187 магістрів з Факультету наук про здоров’я, Факультету прикладних наук, Факультету суспільних наук, Гуманітарного факультету, Філософсько-богословського факультету, а також Львівської бізнес-школи УКУ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Святковий захід розпочався з Божественної Літургії у храмі святої Софії-Премудрості Божої, яку очолив Президент УКУ, Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ у США Борис Ґудзяк у співслужінні з ректором УКУ о. Богданом Прахом та духовенством. Трансляцію Літургії та урочистої частини відбувалася на YouTube-каналі УКУ.
Вручення дипломів відбулось у шатрі на площі перед храмом Святої Софії-Премудрості Божої.
Почесною промовицею цьогоріч стала канадська дипломатка, надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза: «У будь-який момент, коли у вас виникає можливість щось розбудовувати чи творити: футбольну команду, бізнес-процес, ІТ-компанію, парафію, клініку, молодіжну групу (та що завгодно), подумайте – як би це зробив УКУ? Коли ви втомлені, ніхто не каже і слова подяки, а все виглядає марно – подумайте про засновників УКУ: Митрополита Андрея Шептицького у міжвоєнному поділеному Львові, Патріарха Йосифа Сліпого після 18-ти років сталінських таборів і у Римі у 60-х, молодого Гарвардського доктора Бориса Ґудзяка у пострадянській Україні, і запитайте себе: “Звідки вони черпали сили і натхнення?”. Коли ви розчаровуєтеся, бо важко діяти відповідно до своїх принципів і цінностей, запитайте: “Як УКУ подолав би мої труднощі?”. А коли ви станете заможними, подумайте: “Як ви можете поділитися своїм достатком з УКУ?».
Президент УКУ владика Борис Ґудзяк привітав випускників УКУ та їхніх батьків, які благословили свої дітей на навчання в католицькому університеті. «Ми молимося за ваше подальше життя. Ви виходите з цих стін під гімн нашого університету “Святії мученики”. У світі не буде легко, але нехай наші мученики будуть взірцем для вас у цьому паломництві. Бути християнином і лідером у сучасному світі стає щораз складніше, виклики є максимальними. Ми змагаємося за вищі бали ЗНО, згодом – за більший рахунок у банку, кращий будинок, машину. І часто у цьому змаганні ми забуваємо, що у світі є знедолені, маргіналізовані люди. Якщо ви любите тих, хто любить вас – це ок. Але Ісус вчить – любіть ваших ворогів, прощайте їм. І ти, і я цього не можемо зробити, без дії Святого Духа. Любіть ваших ворогів, і ви зміните цей світ!», – побажав владика.
Звертаючись до випускників, отець-ректор Богдан Прах зазначив: «Дорогі випускники, всі ці роки ми намагалися вам послужити, дарувати вам самих себе: час, наші вміння, свого духа. Але це не кінець нашої спільної мандрівки з вами. Світ очікує від вас творчості і, передусім, відповідальності, відповідальності бути випускниками УКУ. Закликаю вас творити добро, служити іншим, тим, хто в потребі, бути відважними, захищати правду. У світі популізму, де багато слів немає сенсу, де ми біжимо за сенсаціями, ми вимагаємо від вас спокою, відваги, правди. Об’єднуйтеся у нові спільноти, хай Бог благословить!».
Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. д-р Ігор Бойко закликав випускників служити ближнім: «Наслідуйте Ісуса Христа, який першим показав нам приклад, ставши слугою для інших. Господь нас створив, щоб ми любили і творили любов усюди, куди Він покличе нас жити, служити. Несіть у світ дух любові і служіння».
У цей день зі словами привітання до випускників також звернулися міський голова Львова Андрій Садовий, громадські діячі, друзі і благодійники університету з усього світу.
Від студентства, за давньою традицією провідних університетів, виступили:
- Салютатор 2021 Павло Бриляк, випускник програми «Інформаційні технології та бізнес-аналітика»
«Я починаю сумувати, що цей чудовий час в університеті закінчується. УКУ – це унікальне середовище. Тут все створено, щоб люди почувались як у Бога за пазухою. Тепер маємо нести ці ідеали далі і робити цей світ трішечки кращим».
- Валедиктор 2021 Олександр Різенко, випускник програми «Управління персоналом та організаційний розвиток» закликав студентів продовжувати вчитися, якщо є така можливість: «Ми не дочекаємося ідеального часу, коли варто розвиватися. Відмахніться від цих пересторог, як від надокучливих хрущів. Вчіться. Завжди. Пам’ятайте, що навчання – це процес, а не ціль. Насолоджуйтеся ним та черпайте з нього».
Під час події відбулось вручення ректорських премій за плідну наукову працю. Нагороди отримали четверо викладачів УКУ: викладачка Гуманітарного факультету Наталія Цісар, викладач Факультету прикладних наук Олесь Добосевич та викладач Факультету суспільних наук Євген Ланюк. Професор Юрій Ясіновський, доктор мистецтвознавства, директор Інституту церковної музики Філософсько-богословського факультету отримав ректорську та іменну премію світлої пам’яті професора Ігоря Скочиляса.
Відтак відбулося оголошення лауреатів відзнаки «Викладач року»:
- Олександр Аврамчук, кандидат психологічних наук, доцент кафедри клінічної психології Факультет наук про здоров’я УКУ.
- Данило Судин, доцент кафедри соціології Факультету суспільних наук УКУ, кандидат соціологічних наук.
- Інга Козлова, доцентка кафедри соціології Факультету суспільних наук УКУ, кандидатка соціологічних наук, завідувачка соціологічної лабораторії.
Завершальним символічним жестом випускних урочистостей стало спільне виконання гімну Gaudeamus та перекидання китичок.
Пресцентр УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»