«Великого бажайте»: студенти УКУ презентували фільм про «молодий голос Майдану»
Вівторок, 02 грудня 2014, 14:24 1 грудня в УКУ відбулася презентація фільм «Ми», який розповідає про «голос молоді» на Майдані. Фільм - це перший проміжний етап проекту «Великого бажайте», який реалізують студенти та викладачі УКУ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Сам фільм – це розповідь молодої людини, яка вийшовши на Майдан відчула свою українськість. Історія цього студента, його емоції, переживання, мрії та бажання на фоні документальних кадрів з події від листопада 2013 до 20 лютого 2014 року.
«Фільм «Ми» – це погляд на Революцію Гідності з точки зору молоді. Яке місце займала вона в подіях Майдану, що далі буде із тими цінностями, які вони декларували і кому зрештою будувати цю країну далі? «Нам вдалося зібрати кадри хроніки, живі історії, коментарі лідерів громадської думки, духовенства, культури, аби разом вирішити, а що ж далі. І чи ми не втратили здатність мріяти», – розповіла одна з учасниць проекту Катерина Гладка.
Серед спікерів, які поділилися своїми думками про «молодий голос» є Блаженніший Святослав, Сергій Квіт, Мустафа Найем, Ірена Карпа, Віталій Портніков, владика Борис (Ґудзяк), Ольга Герасим’юк, Олександра Бакланова, Єгор Соболєв, о. Михайло Димид, Мирослав Маринович та інші, а також самі молоді люди. Тому й не дивно, що серед епітетів, які звучали в адресу цієї молоді, є «це перше покоління, яке не було homo sovieticus», а також «вони втратили комплекс неповноцінності».
«Вам треба здати найважливіший іспит, який мають здати українці – вийти з поля цивілізаційного комплексу вторинності. А як ви можете вийти з цього поля? Тільки відчувши свій власний професіоналізм. Тільки будучи в діалозі з найвищими стандартами світу у різних сферах. Тоді ви не будете комплексувати. Тому ваша перша відповідальність – вчитися», – наголосив Мирослав Маринович.
За словами ще одного організатора проекту Дениса Коляди, це лише перший крок в реалізації великого проекту «Великого бажайте». Вже зараз вони працюють над продовженням фільму, щоб показати де дівся цей голос після Майдану. Насправді, як розповів Денис, цей голос нікуди не дівся, він не зник, просто він потребує поширення. Щодо самого проекту, то він має стати освітньо-патріотичним, ставити правдиві питання і шукати на них відповіді: навколо чого ми можемо об’єднатися і працювати далі, говорити про прощення і примирення.
Наступний крок проекту — презентація фільму у Києві. Згодом, створення інших проектів, які будуть долучати більше молоді змінювати Україну і світ.
Як зазначив Мирослав Маринович, «боротися за цінності значно легше, аніж жити ними». Тому молодь – це та рушійна сила, яка має здатність змінити цей світ. Варто їм цього лише забажати, - наголосив проректор УКУ.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»