В УКУ розпочалася міжнародна конференція про міжконфесійні взаємини в Україні
Четвер, 03 жовтня 2013, 21:06 3 жовтня в УКУ розпочалася міжнародна конференція «Релігійний плюралізм як політичний чинник в Україні». Понад 20 науковців з України, Німеччини та США будуть обговорювати міжрелігійні взаємини на території України крізь призму часу, політичної ситуації та викликів, які постають перед нашою країною у зв’язку з цим. Конференція триватиме до 5 жовтня.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
Виступаючи з вітанням, ректор УКУ о. д-р Богдан Прах зазначив, що такі заходи дають змогу не лише обговорити сьогоднішній стан справ, а й, використовуючи досвід інших країн, знайти виходи з можливих критичних ситуацій. Окрім того, це добра перспектива для встановлення міжконфесійного діалогу.
На думку проректора з наукової роботи УКУ Олега Турія, релігійна ситуація в Україні є унікальною для світу. На відміну від сусідніх країн, в Україні немає тотального домінування однієї з конфесій, і на нашій території неможливо застосувати принцип «cuius regio, eius religio» («кого країна, того і віра»), тому релігії і конфесії на тут співіснують протягом історії. Саме така ситуація є достатньо перспективною для дослідження. А зацікавлення цією тематикою в Німеччині є логічним продовженням співпраці УКУ з Інститутом дослідження Східної та Південно-Східної Європи (IOS) (Регенсбург, Німеччина) щодо вивчення міжконфесійних взаємозв’язків в Україні. Це також дає можливість німецьким науковцям сформувати свій погляд на цю ситуацію.
Окреслюючи можливість виникнення міжконфесійних конфліктів в сучасній Україні, Олег Турій розповів про історію формування і відновлення Церков та релігійних організацій протягом 1991-2013 рр.: «Міжконфесійних конфліктів як таких не було. Були конфлікти радше всередині самих конфесій. Їхнім джерелом є невирішена проблема самоідентифікації релігійних спільнот», – вважає історик. Релігійна свобода, яка постала після здобуття Україною незалежності, на його думку, лише виявила ці проблеми.
Доповідаючи щодо релігійних спільнот та державних інституцій України у справах релігії, Катрін Бек (Мюнхен/Регенсбург) зазначила, що Церкви та релігійні організації впливають на формування цінностей в Україні, відповідно й на державну діяльність. Тому історики, які досліджують це питання, повинні також вивчати історію, культуру та політику взаємовідносин Церкви. Адже, незважаючи на велику кількість конфесій на території України, вони і надалі мають вагомий вплив на розвиток політичної ситуації в країні.
Катрін Бек також висловила думку, що Всеукраїнська рада Церков та релігійний організацій, яка була створена в грудні 1996 року з метою започаткування діалогу між Церквами та релігійними організаціями, зараз є активним консультативно-дорадчим органом, який об’єднує зусилля Церков та релігійних організацій у співпраці з державою.
Кожна з доповідей супроводжувалася питаннями та дискусіями з науковцями та експертами.
На триденній конференцій експерти планують розглянути питання взаємодії Церкви з державою та суспільством, впливу релігійного виміру на історичну пам’ять, існування Церков в умовах тоталітарних режимів, а також детальніше розглянути релігійні меншини та їх культуру на території України.
Прес-служба УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»