В УКУ говорили про громадянську відповідальність
Четвер, 02 жовтня 2014, 14:58 2 жовтня у рамках VII Екуменічного соціального тижня в Українському католицькому університеті відбувся круглий стіл «Громадянська відповідальність у часи суспільних трансформацій».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Захід модерувала Ірина Кіянка, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Присутні поговорили про відповідальність політиків як чинник суспільного розвитку, роль Церкви в період державної кризи, вплив громадянського сектору на формування відповідальності громадянина тощо.
Першу доповідь на тему «Соціальний капітал і політичну участь громадянина в епоху змін» представила Антоніна Колодій, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
На думку Антоніни Колодій, Майдан 2014 року заперечив, що в Україні слабке громадянське суспільство, що українці пасивні і роз’єднані. Водночас останні події підтвердили наявність в Україні середньо і нерівномірно розвиненого громадянського суспільства, революційний тип цього громадянського суспільства, а також невисокий ступінь міжгрупової солідарності та соціального капіталу, який виявився недостатнім для формування нової поетичної еліти.
Наступним виступив Зеновій Свереда, доктор соціальної економіки, викладач Папського Григоріанського університету. У своїй доповіді «Державна криза та соціальна місія Церкви в Україні» він розповів про те, що таке криза як явище суспільного життя, про поняття «держава» та її основні завдання, про Церкву та її соціальну місію. «Місія Церкви в Україні – це говорити правду, незважаючи, чи вона подобається переможеним і переможцям. Бо лише «Істина визволить нас» – зазначає Зеновій Свирида.
Про зміни українських протестантів під час Майдану розповів Михайло Черенков, доктор філософських наук, професор кафедри філософії Українського католицького університету, член редколегії «Богословського порталу», порталу «Релігія в Україні», журналу «Theological Reflections». У доповіді на тему «Українські протестанти на тлі суспільних трансформацій: до і після Майдану» Михайло Черенков звернув увагу також на об’єднання християн внаслідок складних часів: «Після Майдану настав час говорити вже не тільки про «єдину Помісну православну церкву» як унійну структуру, але й про «єдину українську церкву» як спільноту незалежних церков, в тому числі протестантських».
Отець Степан Сус, настоятель храму свв. апп. Петра і Павла виступив із доповіддю «Християни у війську. Чи може Церква бути єдиною, коли це вимагає військо?». Отець закликав старатися своїми зусиллями поєднати народ навколо спільних цінностей, будувати те суспільство, яке ми хочемо бачити у нашому народі. «Я сподіваюся, що, незважаючи на ті протиріччя, які сьогодні існують поміж нашими церквами, наше спільне горе, війна, криза стосунків і переживання спонукають нас до того, що ми зуміємо бути разом і знайдемо у собі максимум зусиль для того, щоб будувати наше суспільство на християнських цінностях і підтримувати наших захисників Вітчизни. Я вважаю, що покликання кожної церкви у нашому суспільстві – бути захисником захисників Вітчизни» – підсумував о. Степан Сус.
Довідка: Сьомий Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) на тему «Відповідальність християнина у сучасному суспільстві» проходитиме у Львові з 29 вересня по 4 жовтня 2014 року. ЕСТ є традиційною подією осені у соціальній сфері, що дає унікальну нагоду для представників різних сфер людської діяльності – церкви, влади, бізнесу, громадського сектору, освіти, зустрітися та спільно подумати над вирішенням болючих проблем сьогодення.
Олеся Барчук, менеджер зі зв`язків з громадськістю
Інституту Екуменічних СтудійУКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»