УКУ оголошує конкурс на найкращий проект інтер’єру храму Софії – Премудрості Божої
Середа, 19 листопада 2014, 11:53 Український католицький університет запрошує фахівців з України та з-за кордону, які мають відповідну мистецьку освіту і практичний досвід у ділянці розпису храмів, взяти участь у конкурсі на найкращий проект інтер’єру храму Софії - Премудрості Божої у м. Львові.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Для участі в конкурсі просимо надіслати портфоліо з Вашими основними роботами і коротку автобіографію до 14 грудня 2014 року у форматі .pdf на електронну пошту: [email protected]
Опис проекту
Християнська ідентичність є визначальною для спільноти Українського Католицького Університету, а відтак молитва і храм є центральними для життя УКУ як екзістенціально, так і архітектурно – храм є у центрі університетського містечка. Із цієї центральної ролі храму випливають і його основні завдання, які мають відобразитися в його архітектурі та оздобленні.
Академічний вимір університетського храму вимагає від нього не лише виконання традиційних завдань храму візантійської традиції (храм Софії), але й відкриття можливості діткнутися духа молитви древньої неподіленої Церкви (храм Климента Папи Римського) та й взагалі витоків християнства (храм Гробу Господнього).
Таке бачення університетського храму зумовлює наступну його архітектурну структуру: підземний рівень (історія і перспектива): Храм св. Климентія Папи Римського і Гріб Господній, наземний рівень (сучасність): храм Премудрості Божої Софії.
Храм Гробу Господнього (натхнений Єрусалимською святинею) – місце особистої молитви. Простір, де людина може почуватися комфортно, затишно та ізольовано від світу, місце особистої зустрічі з Творцем. Врахувати відсутність природного світла. Аскетизм оздоби, лампади, можливе спорудження кувуклії. Матеріал: тесаний камінь, ковальство, можливо елементи гутного кольорового скла.
Храм св. Климентія Папи Римського (натхнений храмом Климента Папи в Римі) – екуменічний простір у формі ротонди. Кам’яний престіл. Без іконостасу, але з низькою огорожею-темплоном, який може мати іконографічні зображення характерні для періоду неподіленого християнства. Відчуття атмосфери церковної єдності раннього християнства, яке також притаманне Львову – кафедральному осідку одночасно трьох традицій: візантійської, римської та вірменської. Присутність символів раннього християнства. Рельєфи, орнаменти, низькі барельєфи у стриманій піщано-сірій охристій гамі. Матеріал: тесаний камінь, ковальство, можливо елементи гутного кольорового скла.
Храм Софії – Премудрості Божої – традиційний тридільний храм візантійського обряду. Як храм Софії-Премудрості Божої, він повинен перебувати у духовній тяглості, яка до певної міри поєднує храми Софії у Константинополі, Києві, Римі. Храм повинен представити два основні акценти: мудрість, яка осягається через навчання (академічний вимір) та молитву (духовний вимір) та воскресіння, яке відкриває остаточну есхатологічну перспективу.
Про конкурс
Конкурс є відкритим та проводиться в два етапи. Замовником конкурсу є Український католицький університет.
Етапи конкурсу
Перший етап – портфоліо. Усі зацікавлені особи з України та за кордону надсилають портфоліо із основними роботами і коротку автобіографію. Термін – до 14 грудня 2014 року.
Другий етап – проект частини храму. Відібрані учасники виконують у форматі 1кв.м частину розпису або іконостасу на власний вибір. Термін – до 31 січня 2014 року. Результат визначає переможця конкурсу.
Вимоги до учасників
Учасником конкурсу можуть бути: фахівець, дипломований студент, архітектор, авторські колективи із України та з-за кордону, які мають мистецьку освіту і практичний досвід у ділянці розпису інтер’єру сакральних споруд.
Мова конкурсу
Офіційними мовами конкурсу є українська та англійська. Автобіографія, підписи, пояснення повинні бути написані українською або англійською.
Контактна інформація
За додатковою інформацією просимо звертатись до о. Юрій Саквук PhD – керівник Духовно-пасторального відділу УКУ, ел. адреса: [email protected]; тел.: +38 067 67 419 87
Корисні посилання
За посиланнями нижче:
– Загальна інформація, фасади церкви з розписами і зеленим дахом, фотографії процесу будівництва церкви:
https://drive.google.com/folderview?id=0B4r12-3Rh6grXzBqUXRIQXpoTlE&usp=sharing
– Концепція проекту церкву студентського містечка УКУ:
https://www.youtube.com/watch?v=gfb-tvU4awI
Відділ інформації та маркетингу УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»