Українці в усьому світі вшанували ювілей Кобзаря святковим флеш-мобом
Вівторок, 11 березня 2014, 07:04 Слова Тараса Шевченка дають силу для боротьби, дозволяють відчувати себе українцями навіть в іншому кінці світу: від Нової Зеландії до Канади, від Ісландії до Бразилії. В 23 країнах світу 200-ліття поета відзначили флеш-мобом «Весь світ читає Шевченка», під час якого декламували «Заповіт».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Організатори закликали всіх о 12.00 за місцевим часом зібратися на головних площах своїх міст, біля пам’ятника Кобзарю, для участі в акції. Святкове читання розпочалось у Мельбурні (Австралія), згодом «перенеслося» до Владивостоку (Росія), і через Україну, Центральну і Західну Європу, Кейптаун (ПАР), «шевченківська естафета» дійшла й до Бразилії та багатьох міст США та Канади.
Окрім «Заповіту», кожне місто мало свою програму: співали пісень, читали поезію та прозу Тараса Шевченка, обговорювали події в Україні. В Росії, та в деяких містах США, вірші читали російською.
Кількість учасників різнилася: від однієї люди, як наприклад у Чехії та Ісландії, до кількох сотень. У США та Австралії «Заповіт» читали цілими громадами.
До акції долучилися і в Україні. «Заповіт» Шевченка читали у Севастополі, Донецьку, Кривому Розі, Тернополі, а також в малих містах та селах Галичини. У Яворові, наприклад, майже 500 людей одночасно декламували «Як умру, то поховайте…». Щоб зафіксувати це святкове дійство, присутнім роздали спеціальну посвідку учасника флеш-мобу.
Організатори – студенти Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ – вважають, що в акції взяли участь більше ніж 4000 тисячі людей. На їхню думку, флеш-моб був успішним, адже дозволив її учасникам відчути єдність українців в усьому світі та підтримку інших національностей, коли афроамериканці і корейці разом з українцями співали пісні Шевченка.
Прес-служба УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»