На пам’ять про жертводавців УКУ, подружжя Рубелів, освятили іменну кімнату
Середа, 02 грудня 2020, 12:21 1 грудня в УКУ відбулося освячення іменної кімнати студентського уряду. Простір нагадуватиме молоді про подружжя жертводавців Ярослава та Ярослави Рубелів, українських емігрантів, які протягом усього життя дбали про розвиток Університету з великої любові до України.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Пам’ять про приятельку й фундаторку УКУ Ярославу Рубель у річницю її смерті увіковічили створенням іменної кімнати студентського уряду. На прохання жертводавиці, кімнату назвали на честь її чоловіка Ярослава, який передчасно відійшов. Тепер велика таблиця з біографією та світлинами жінки нагадуватиме студентам про її життя в еміграції, діяльність і велику любов до України.
Висловлюючи співчуття через відхід Ярослави Рубель, президент УКУ владика Борис Ґудзяк зазначив: «Усе українське її щиро цікавило – від мови до мистецтва, від музики до спорту, який протягом десятиліть розвивав її покійний чоловік Ярослав. Українська думка і пісня, теоретичні питання та інфраструктурний розвиток – ніщо не залишало пані Славу байдужою, а навпаки – вона активно бралася до роботи в Нью-Йорку, в Південній Америці і, очевидно, в Україні».
Довідка:
Ярослава Рубель народилася 12 серпня 1924 року в родині Якова і Олени Парахоняків у місті Болехові (тепер – Івано-Франківська область). У батьківському домі отримала родинне і релігійне виховання‚ а середню освіту – у Стрийській гімназії. Після війни Ярослава з батьками опинилися у таборі політичних втікачів на Фраймані біля Мюнхена. У Німеччині навчалася на педагогічних студіях, які успішно завершила.
Водночас Ярослава вступила в ряди відновленого «Пласту», де стала юнацькою виховницею, зв’язковою та членкинею куреня «Перші Стежі». Вона ввійшла в бурхливе студентське життя, ставши секретарем Української студентської громади Мюнхена.
У 1950 році емігрувала до США і оселилася у Філадельфії, а згодом переїхала до Нью-Йорка‚ де побралася з відомим спортсменом-легкоатлетом Ярославом Рублем. Працювала в банківській галузі.
Ярослава з чоловіком були активними членами Карпатського лещетарського клубу і брали активну участь в українському громадському житті. У «Пласті» Ярослава відома як крайова комендантка пластунок, референтка юнацьких вишколів, упродовж багатьох років належала до Головного проводу. Представляла «Пласт» у відділі молодечих організацій при Українському конґресовому комітеті Америки, ініціювала заснування Комітету українських молодечих організацій, була представницею Світової федерації українських жіночих організацій у департаменті публічної інформації ООН. Активна членкиня Союзу українок Америки. Постійна волонтерка Українського музею в Нью-Йорку.
За віддану працю для «Пласту» була нагороджена Орденом святого Юрія і золоті‚ орденом Вічного вогню в золоті та грамотою почесного громадянина м. Стрия.
Ярослава Рубель працювала над виданням книг «Альманах 100-ліття Пласту» та «Перша світова конференція українських молодечих організацій».
Пані Рубель була дуже щедрою на благодійні пожертви: підтримувала «Пласт», Церкву, український Гарвард, УКУ. Ініціювала низку проєктів для допомоги українським воякам на Сході України.
Від початку існування Кола приятелів УКУ в Нью-Йорку була його незмінною членкинею та підтримувала Університет до кінця життя.
Відійшла у вічність 19 жовтня 2018 року в Нью-Йорку.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»