У Львові міркували про створення нового перекладу Служебника для священиків
Понеділок, 01 червня 2015, 22:01 28 травня 2015 року в приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ (Львів, вул. Хуторівка, 35 а) відбулася науково-практична конференція “Проблематика рубрик Служебника УГКЦ”. Захід відбувся з ініціативи Патріаршої літургійної комісії УГКЦ спільно з кафедрою Літургійного богослов’я УКУ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Поштовхом до проведення конференції, присвяченої цій тематиці, стало заохочення Постійного Синоду УГКЦ до створення нового перекладу Служебника українською мовою.
На думку організаторів, основна мета проведення конференції полягала в тому, щоб зібрати різні змістовні зауваження і укласти робочий документ, що ляже в основу нового Служебника, над перекладом якого вже працює Літургійна комісія.
На початку заходу голова Патріаршої літургійної комісії владика Венедикт наголосив, що богослужіння - це неповторна зустріч із Богом. Адже, за його словами, рубрики до Служебника не пишуться за письмовим столом, а в контексті літургійного досвіду Бога. Як зазначив заступник голови Патріаршої літургійної комісії о. Василь Рудейко, настав слушний момент, щоб зробити певну ревізію літургійних рубрик, оскільки комісія готує новий переклад Служебника. Він пригадав, що давні рубрики були вкрай стислими. Приблизно до X ст. рубрики взагалі подавали в окремих збірниках, а поступово вони почали "вростати" в літургійні тексти (від XII ст.)".
Таким чином, доповідачі пояснили, що існує класифікація рубрик в сучасному Служебнику. Зокрема, існують рубрики алегоричного характеру, які базуються на коментарях до Літургії «післяіконоборчого періоду» (напр.: на Проскомидії, "Благообразний Йосиф" після Великого входу). Також є рубрики древніх чинів, які втратили своє значення, оскільки вони стосувалися тих літургійних дійств, котрих зараз вже або немає, або які виглядають нелогічно і штучно" (напр.: поставлення дискоса на голову диякона, закривання і відкривання святих дверей, "поцілунок миру", якого практично немає).
На думку експертів, рубрики повинні полегшувати богослужіння, а не ускладнювати його: «Літургія є життям, а не набором приписів, через які ми "змушуємо" Бога діяти».
Як підсумували учасники, богослужіння добового кола практично не зазнали впливу латинізації, чого не скажеш про Божественну Літургію. На їх переконання, потрібно мати окремі літургійні книги для священнослужителів і окремі для співців. Це дозволить запобігти різного роду помилкам у служінні.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»