У Києві відкрили виставку, присвячену митрополиту Андреєві Щептицькому
Середа, 15 липня 2015, 22:55 15 липня 2015 року в Музеї історії міста Києва відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дві вулиці Києва можуть перейменувати іменами святих УГКЦ. Триває голосування
- Мистецьким вечором «Бути людиною» у Львові вшанували пам’ять Блаженнішого Любомира
- Проповідь Блаженнішого Святослава під час Літургії у п’яті роковини смерті глави УГКЦ Любомира Гузара
На презентацію виставки прибув Блаженніший Любомир (Гузар) – наступник великого митрополита. Звертаючись до присутніх, Архиєпископ-емерит подякував організаторам за труд, яким вони посприяли проведенню такого заходу в Києві: «Ми є присутні на виставці, де зібрано багато експонатів, пов’язаних із життям Андрея Шептицького, тут він говорить про себе самого… Моїм бажанням є, щоб якнайбільше киян та гостей столиці відвідали цю виставку та послухали, що до них промовляє сам Митрополит», – зазначив Блаженніший Любомир.
У відкритті заходу взяли участь: Ганна Старостенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації, Лариса Булавіна, директор Музею історії міста Києва, Дмитро Степовик, український мистецтвознавець та автор багатьох праць, присвячених Андрею Шептицькому, а також протоієрей Василь Чудійович, віце-канцлер Київської архиєпархії, ієромонах Севастьян Дмитрук, директор музею сакрального мистецтва Львівської архиєпархії ім. Антона Петрушевича, який і презентував виставку.
Оповідаючи учасникам заходу про постать слуги Божого митрополита Андрея, о. Севастіян наголосив, що люди, які особисто були знайомі з Митрополитом, говорили про нього як про святу людину, тому і збирали чисельні твори, пов’язані з життям Андрея Шептицького, які сьогодні маємо нагоду бачити та подивляти.
Серед багатьох представлених експонатів є особисті речі Митрополита, а це, зокрема, ризи, книги, печатка, посуд із гербом роду Шептицьких, а також роботи художників, котрим у розвитку таланту особисто помагав Митрополит.
Як ми раніше повідомляли, основна мета заходу – вшанування великого церковного мужа митрополита Андрея Шептицького, який своїм життям сприяв духовному та культурному росту України та зробив неоціненний внесок у зростання національної свідомості українського народу. «Для нас він – пастир, богослов, вихователь, проповідник, святитель, будівничий, меценат, дипломат та святий учитель віри. Перелік зробленого ним ніколи не буде вичерпним», – ідеться в Пастирському посланні Глави УГКЦ «Нехай Божа мудрість поведе нас!», виданому з нагоди Року митрополита Андрея Шептицького.
Нагадаємо, що виставка триватиме до 20 серпня 2015 року. Ознайомитися з творами слуги Божого Андрея Шептицького можна в Музеї історії міста Києва, що на вул. Б. Хмельницького, 7 (станція метро Театральна).
Прес-служба Київської архиєпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»