Свобода – це знати, хто ти: як студенти УКУ творять "Вільний Простір"
П'ятниця, 11 серпня 2017, 17:57 “Свобода – це знати, хто ти”, “Свобода – це мати власну думку”, “Свобода – це творити”. Старі платівки із такими написами можна побачити на стінах та дверях будинків у різних містах України. Їх розвішують молоді активні ініціативні люди, студенти УКУ та інших університетів, які творять спільноту "Вільний Простір".-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
"Вільний Простір" – це, так би мовити, зовнішній колегіум УКУ. Стара австрійська квартира на вулиці Пекарська, 13, що раніше була монастирем отців оріоністів, віднедавна стала житлом студентів і культурним осередком.
Ідея "Вільного Простору" зародилася ще 4 роки тому, проте цілком сформувалася через рік, і 14 лютого 2014 року відбулася перша зустріч. Концепція "Вільного Простору" – гуртувати навколо себе однодумців, людей, які хочуть вільно думати, щось змінювати. Емблемою є птах, що символізує свободу.
Коли засновувався "Вільний Простір" три роки назад, це був час Майдану, і його ідеї ще більше згуртували навколо себе небайдужу молодь. Біля витоків ініціативи стояти студенти УКУ та молоді активні люди Андрій Дацьків, Володимир Дацюк, Мирослав Лесюк та інші. Один із основоположників та ідейний натхненник проекту, Павло Дідула, був у 15-й сотні самооборони Майдану "Вільні люди". Це також певною мірою надихнуло на таку назву проекту.
У рамках "Вільного Простору" відбувається культурний обмін між регіонами України. Молодь зі Львова долучилися до заснування "Вільних хат" в Краматорську і Слов’янську.
Вечорами у теплу пору року на великому балконі квартири "Вільного Простору" в затишній атмосфері проходять перегляди кінострічок. Також проводяться різні вишколи, зокрема етнографічні та фольклорні, майстерки, зустрічі з митцями, письменниками, громадськими діячами, вечірки і творчі вечори.
Західне бюро "Живого ТБ" за матеріалами www. ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»