Студенти УКУ стануть акторами вистави Сергія Проскурні про історію УГКЦ
П'ятниця, 08 вересня 2017, 11:45 Український католицький університет готує унікальну виставу про історію УГКЦ «Тут возсіяє Божа благодать» постановки українського режисера Сергія Проскурні, яка відбудеться 10 вересня у Львівському оперному театрі з нагоди завершення кампанії з розбудови університету. Акторами вистави стануть близько 35 студентів УКУ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Мистецьким вечором «Бути людиною» у Львові вшанували пам’ять Блаженнішого Любомира
- Проповідь Блаженнішого Святослава під час Літургії у п’яті роковини смерті глави УГКЦ Любомира Гузара
- Заходи із вшанування пам'яті Блаженнішого Любомира Гузара пройшли у Львові
За режисерською постановкою Сергія Проскурні це буде оновлена версія вистави, яку показували у 2013 році з нагоди освячення Патріаршого собору УГКЦ у Києві. Літературно-музична композиція поєднує 23 сонети про історію Церкви, видатних постатей та основні етапи розбудови першого на пострадянському просторі Українського католицького університету із складними періодами боротьби за своє існування. Автор текстів – Мар’яна Савка. Особлива цінність вистави в тому, що 23-й сонет буде присвячений світлої пам’яті Блаженнішому Любомиру Гузару.
У сценічному дійстві братимуть участь відомі гурти: «Піккардійська терція», «Кому вниз», сестри Тельнюк, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та інші.
Кожен сонет – це окреме сторіччя в історії Церкви й історії української культури, позначене певними здобутками, певними характерними явищами в царині образотворчого мистецтва, архітектури, літератури, живопису та музики. Дійство на сцені – це те, що відбувається у приміщеннях УКУ, які можна побачити, пройтися, зайти в бібліотеку і доторкнутися до чогось, що спонукає до глибших рефлексій.
За словами режисера Сергія Проскурні, ця вистава значно відрізняється від постановки у 2012 році в Палаці «Україна» в Києві, коли сонети читали знамениті артисти: «Тоді інсценізували приїзд паломників, прочан на освячення Патріаршого собору, і сцена відбувалася на київському вокзалі. Тут же все відбувається у стінах УКУ за участю студентів, які переживатимуть єдність місця, часу і дії. Тут спрацьовує основний канон театру і драматургії. Їм не треба перевтілюватися, вони відкривають для себе історію Церкви через мистецтво. Пам’ятаю, як після вистави у 2012 році я зустрів Блаженнішого Любомира Гузара, який сказав мені приблизно таке: «Ви знаєте, Сергійчику, Церква не спроможна на такий глибокий катехизм, на який спроможне мистецтво, і то є щастя, що вам вдалося так коротко і так дохідливо говорити про нашу історію». Ще до свого відходу він побажав, щоб ми це показали і у Львові. Правда, тоді він ще не знав, що акторами стануть студенти. Тож ми маємо його благословення на цю виставу, а також благословення від президента УКУ, владики Бориса (Ґудзяка) та Глави УГКЦ, Блаженнішого Святослава Шевчука».
Аби відібрати серед студентів майбутніх акторів вистави, в університеті проводився спеціальний кастинг за участю Сергія Проскурні.
Участь у виставі вимагає особливого відчуття, підготовки і особистої зібраності. Усі мають бути максимально включені в процес без фальшу. Це не декламація віршів, а входження в саму глибину смислу і відкриття для себе історії, зазначає керівник студентського театру Євген Худзик.
Серед студентів – як ті, які вже грали на сцені, так і ті, які не мають акторського досвіду.
«Дуже люблю літературу, особливо поезію. Мені подобається читати українських поетів, сучасників і не лише. Подруга запропонувала спробувати себе в цій виставі. А я подумала, що єдине, що я можу робити на сцені з упевненістю, – це танцювати. Мені було трохи страшно. Але все ж я погодилася піти разом. Тепер я зрозуміла, що сама цього хочу. Просто потрібен був поштовх», – ділиться враженнями студентка 2-го курсу філології Анастасія.
«Я захоплююся літературою, театром і мистецтвом. Це буде вистава на глибоку тематику. Перше, що я відчула, – це ні, ні, нізащо, адже така велика аудиторія буде на мене дивитися. Але потім захотілося якось зламати, перемогти свій страх і спробувати щось нове. Як кажуть, великого бажайте!» – розповідає ще одна студентка філології Віра.
Один із учасників кастингу – Даниїл Остюк, оратор міжнародних конкурсів, лауреат гран-прі, соліст народного тріо «Родина»: «Сьогодні я буду читати поезію Шевченка «Розрита могила», яка є актуальною на всі віки. Вважаю, що читати вірші Шевченка вимагає особливого дару і таланту».
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»