Стартували онлайн-заходи 14-го Екуменічного соціального тижня
Понеділок, 19 квітня 2021, 11:01 15 квітня відбувся перший міждисциплінарний захід в межах проєкту 14-й Екуменічний соціальний тиждень, який цього року присвячений темі сталого розвитку. Онлайн-дискусія «Як соціальне вчення Церкви зміцнює сталий розвиток?» зібрала в зумі релігійних експертів різних конфесій, а також представників громадського сектора.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Ініціював захід Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.
Доповідачами виступили доктор соціальної економіки Зіновій Свереда та доцент кафедри богослов’я, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку» о. д-р. Олег Кіндій,. Модерував захід Тарас Дзюбанський, директор Інституту релігії та суспільства УКУ.
Привітав учасників президент Інституту екуменічних студій о. д-р Іван Дацько: «У 2020 році ми провели 13 Екуменічний соціальний тиждень на тему: «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії». Сьогодні міжнародний Форум є продовженням обговорення і дискусії цих питань. Тож нехай Святий Дух освітлює наші думки й уми».
«Важлива засада: вимагати від себе якнайбільше, а від ближнього якнайменше. Направду, коли всі люди на землі будуть здійснювати цю засаду, то дійсно настане неначе рай на землі. Без воєн, без загарбництва, без суперництва», – переконаний о. Іван.
Доповідач о. д-р. Олег Кіндій зосередив увагу на джерелах та головних принципах соціального вчення Церкви і наголосив на важливості принципу субсидіарності: «Католицьке соціальне вчення довіряє людині. Людина внизу – найближче до проблеми та є найкращим експертом для її вирішення. Якщо ж їй не виходить, лише тоді, варто звернутися до вищої ланки».
Він також розповів про реальні приклади співдії людей у малих громадах.
Д-р Зіновій Свереда говорив про кризу суспільної відповідальності та реформу мислення людей: «Важливо, щоб була особистість, яка не піддається під умови історії, а сама формує історію… Коли ми говоримо про сталий розвиток то з одного боку це передання правди та істини, з іншого – правильне планування з покоління в покоління».
«Без етики та моральних цінностей побудувати та розвинути себе, родину, громаду не можливо» – впевнений доповідач. Він також представив три прості приклади як відбувалося національне відродження міжвоєнного періоду.
Під час дискусії доповідачі та учасники активно обговорювали питання: з чого варто розпочати Церквам різних конфесій напрацьовувати спільну соціальну концепцію, щоб відповісти на виклики суспільства. Як Церква сприяє сьогодні екологічній свідомості людини? Чи може бути соціальне вчення Церкви мовою, якою можна було б говорити з секулярним суспільством та чи була реакція Католицької Церкви на мету сталого розвитку ООН. Що з вчення Церкви не сприймається в секулярних колах. Як семінаристи дізнаються про соціальну доктрину Церкви.
Також дискутували звідки повинна йти ініціатива: «знизу» від мирян чи згори від «єпископа».
Насамкінець доповідачі дали кілька порад українцям як діяти, щоб зміни й трансформації настали:
1.Вчитися і не боятися. Приглядатися до своїх зацікавлень, але не стояти на місці
2. Бути частиною кількох громадських, парафіяльних організацій. Бути не байдужою людиною на місці.
3. Вірити. Бо коли людина вірить – у неї вогонь у серці, мотивація.
4. Не боятися: бути самим собою, стати господарем своїх талантів, банкрутувати.
5. Забути про зону комфорту і шукати солідарності, яка є рішенням усіх викликів і питань, які є перед нами.
Подія відбулася у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні та за підтримки Відділу громадського партнерства Львівської міської ради.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»