Сьогодні зі Львова до Унева вирушила XXVIII Міжнародна молодіжна проща
П'ятниця, 14 травня 2021, 14:05 14 травня 2021 року зі Львова до Унева вирушила XXVIII Міжнародна молодіжна проща. Вона проходитиме під гаслом «Моє служіння тихе» і матиме змішаний формат. У духовну мандрівку офлайн піде лише фокус-група до тридцяти осіб, а через інтернет до події зможуть долучитися всі охочі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Владика Богдан Дзюрах очолив прощу українців у Німеччині до блаженної Едіґни
- «Будьмо вдячні Богові за дар цього чудотворного місця»: у Кохавині молитовно відзначили 30-річчя служіння редемптористів
Розпочалася подія із Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян.
«Унівська проща у третю неділю травня – це особлива ознака для молоді Галичини, молоді Львова, яка в непростих умовах долає кілометри, аби у молитві біля Унівської ікони Божої Матері віддати свої прохання, попросити захисту Богородиці, просити про наснагу в постійних пошуках, утвердженні віри, любові, милосердя. Так важливо, справді, ідучи на прощу, мати мету, і, відкинувши якісь наші земні помисли, шукати великого, за закликом патріарха Йосипа Сліпого: «Великого бажайте!».
Опісля благословив прочан у дорогу правлячий архиєрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго владика Венедикт Алексійчук.
«Цьогорічне гасло обрали не випадково, – розповіла координаторка прощі, членкиня Товариства студентів-католиків «Обнова» Вероніка Гнилиця, – я думаю, що молодь щороку вирушає в прощу, щоб поглибити свої стосунки з Богом і навчитися Йому довіряти, пережити новий духовний досвід. Темою прощі ми хотіли розкрити суть служіння. Ми поділили основну тему на три підтеми: роздумуватимемо над служінням у сім’ї, як щоденно виконувати свої буденні справи і не втрачати любові, над служіння ближньому та Богу».
Одна із учасниць прощі, студентка Олександра, розповіла, що долучається до прощі щороку, адже це чудова нагода перезавантажитися, по-новому зустрітися із собою та Богом. «Думаю, що у час сесії, заліків, екзаменів – це дуже добра нагода втекти, щоб знайтися. Проща – це місце, де можна зустрітися із Богом по-новому і мати знову сили творити добро у будні. Вважаю, що комфорту в нашому житті забагато, тому іноді треба виходити за свої межі», – зауважила дівчина.
Керівник Комісії Львівської архиєпархії у справах молоді, о. Володимир Битюга, відзначив, що, звісно, на онлайн-прощу налаштувати «струни своєї душі» складніше, аніж наживо, але це можна зробити, доклавши певних зусиль: «Без молитви пережити цю прощу не вийде. Адже проща відбувається не задля інтелектуального розвитку, не для розважань, а для зустрічі з Богом, поглиблення стосунку з Ним. Навіть коли хтось буде молитися, сидячи у себе на дивані, під’єднавшись до прощі онлайн, то це вже буде участь.
ПРОГРАМА ПРОЩІ:
П’ЯТНИЦЯ
08:00 – Літургія з храму Архистратига Михаїла
09:30 – проща вирушила!
11:00 – наука 1. Тихе служіння в сім’ї. Вступ. Як це – служити тихо й непомітно? Звідки черпати сил та натхнення для буденного життя в сім’ї?
13:00 – наука 2. Роль сім’ї у житті церкви, святий Йосиф – чоловік Марії, батько Ісуса…
МОЛЕБЕНЬ, МИКЛАШІВ
15:30 – робота в групах у спільному зумі
Відео із нашими прочанами в дорозі. Очікування, виклики, «чого прийшли?»
18 – 19 – флешмоб «служіння в сім’ї»
19:00 – МОЛЕБЕНЬ, ЗАСТАВНЕ
21.0 – попередньо Вечірня з Глинян
СУБОТА
Другий день – роздуми про служіння ближньому
08:00 – 09:00 – Літургія з нашими прочанами з ГЛИНЯН
13:00 – ЯКТОРІВ – акафіст
14:30 – ділення молоді служінням в зумі
15:30 – флешмоб «Допоможи ближньому»
16:00 – прихід в Унів, молебень
ТРАНСЛЯЦІЇ З УНІВСЬКОЇ ЛАВРИ
18:00 – Вечірня
21:00 – освячення води
НЕДІЛЯ
07:00 – Утреня
09:00 – Літургія
11:00 – наука завершальна. Служіння Богу. Як служити, щоб прийти до святості?
12:00 – завершення
Всі онлайн-трансляції можна буде переглянути на сторінці Obnova Lviv у фейсбуці.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»