Владика Богдан Дзюрах очолив прощу українців у Німеччині до блаженної Едіґни
Неділя, 03 липня 2022, 18:30 В суботу, 2 липня, владика Богдан Дзюрах, екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та країнах Скандинавії, очолив прощу українців до блаженної Едіґни, внучки Ярослава Мудрого, доньки Анни Ярославни, королеви Франції, мощі якої вшановуються у м. Пух.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
Під час проповіді архиєрея у м. Пух пролунали сирени, які проходили випробовування на справність і владика Богдан звернувся до прочан із такими словами: «Сьогодні ми чуємо ті сирени, які пригадують нам про велике лихо, яке прийшло на нашу землю вісім років тому. Але в лютому це лихо об’явило всю свою пекельну ненависть проти нашого народу. І ми є тут як діти нашого народу, щоб молитися разом за мир. Щоб просити Господа помочі, заступництва і милосердя».
Згадуючи події Революції Гідності, коли Церква вийшла зі своїми людьми на майдани, супроводжуючи їх духовно, владика підкреслив, що єпископи керувалися принципом «Церква, залишаючись матір’ю свого народу, щось добре з тим народом осягне, або буде стояти під хрестом його національного страждання до кінця».
Розважаючи над текстом Євангелія від Йоана 19, 25-27, владика Богдан запевнив, що як Марія не була самотньою під хрестом, так і ми як Церква не є самотніми у супроводі нашого народу в цих страшних днях, місяцях і роках національного страждання і випробування.
«Так як тоді, так і тепер є різні люди, різні спільноти, які стоять поруч з нами, які знаходяться поруч з хрестом нашого національного страждання», – сказав архиєрей, називаючи серед присутніх під хрестом вояків-окупантів, які сліпо і бездумно виконують наказ, а також ті, хто чекав, споглядаючи смерть Ісуса, коли Він віддасть духа.
Проводячи аналогію між подіями розп’яття Ісуса і страждань нашого народу, владика Богдан виокремив тих, кому проповідь правдивої Христової Церкви була не до вподоби, бо проповідувала правду і взаємну любов. Це були ті, хто байдуже проходив геть, з мовчазної згоди яких відбуваються вбивства і зради. «Байдужість убиває», – сказав єпископ, згадуючи, що ці слова писали на будинках столиці в часі Революції Гідності.
Але серед усіх присутніх під хрестом владика виділив матір Ісуса і тих, хто був з Ним до кінця. «Пречиста Діва Марія, а з нею разом і Церква, як любляча матір, супроводжує свій народ аж до кінця. Бо Ісус сьогодні страждає в своїх членах в Україні. Це Його вбивають, зв’язують і закопують у братські могили. І та мати, хоч не може зупинити цього знущання і болю, але вона ділить його зі своїм улюбленим Сином», – мовив архиєрей.
Після закінчення Літургії до українців звернулись зі словами вітання і підтримки пані Едіґна Келлерман, голова товариства блаженної Едіґни м. Пух, і член міської ради м. Фюрстенфельдбрук та голова відділення «Карітас» з праці з мігрантами архиєпархії Мюнхен і Фрайзінґ, пан Вільгельм Дрехслер. В свою чергу, екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії, висловив слова вдячності та подарував п. Едіґні німецькомовне видання про блаженних мучеників українського народу та бурштинову вервицю єднання.
Також владика Богдан особисто благословив кожного паломника мощами блаженної Едіґни і біля тисячолітньої липи, в якій оселилася і провела понад тридцять років життя блаженна, звершив Акт посвяти України Богородиці.
Довідка
Блаженна Едіґна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославни, королеви Франції. Свій подвижницький шлях вона довершила у Баварії. Її називають святою, яка обєднує три народи: французький, німецький і український. Блаженна Едіґна пригадує, що українці вже понад тисячу років належать до великої сім'ї християнських народів Європи, яку сьогодні українські захисники боронять від новітньої орди. Мощі блаженної вшановуються у м. Пух. Сюди щороку організовуються прощі екзархату для українців греко-католиків у Німеччині та країнах Скандинавії.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами пресслужби Екзархату
для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»