Службовці ДКВС взяли участь у Першому міжнародному пенітенціарному паломництві
Вівторок, 15 жовтня 2019, 12:17 На офіційне запрошення польських колег, 12 жовтня 2019 року, службовці ДКВС України та члени їх родин прибули на Ясну Гору до Ченстохови на XXIII Паломництво офіцерів, цивільних працівників й ветеранів В'язничної служби.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Владика Богдан Дзюрах очолив прощу українців у Німеччині до блаженної Едіґни
- «Будьмо вдячні Богові за дар цього чудотворного місця»: у Кохавині молитовно відзначили 30-річчя служіння редемптористів
Участь у події, присвяченій 100-літтю Польської В'язничної служби, взяли українські пенітенціарії Центрального, Центрально-Західного, Західного і Південно-Східного МРУ. Всього - 20 осіб. Подорож забезпечував супроводом Патріарший Паломницький Центр УГКЦ.
XXIII паломництво офіцерів в'язничної служби відвідало понад 600 осіб, серед яких: управлінський персонал, офіцери та службовці з сім’ями, представники профспілки, капелани, які звершують службу в в'язницях Польщі та пенсіонери. Вперше в ньому взяли участь представники Державної кримінально-виконавчої служби разом з отцем Костянтином Пантелеєм, головним капеланом УГКЦ.
Напередодні, 11 жовтня, паломницька група з України відвідала концетраційний табір до Освенцім/Бжезінка, щоб вшанувати пам'ять понад півтора мільйона людей, замордованих нацистами. Зло, що спричинило страждання й загибель чоловіків, жінок та дітей 42 національностей, досі блукає й шукає темного кутку у людському серці, маскуючись під національні, гуманітарні і навіть "правозахисні" ідеологічні проекти.
"Від Ясної Гори, де ми прикладаємо вухо, щоб почути, як б'ється серце нації, материнське серце - ласкаво просимо вас," - промовив отець Мечислав Полак, суб-пріор Ясної Гори, до пілігримів В’язничної служби, вітаючи всіх від імені монахів Паулинів.
Молитовна зустріч у святому місці розпочалася маршем прапороносних груп та почесної варти районної в'язничної інспекції у Катовіце з Любомирських воріт. Потім паломники брали участь у Месі й у Хресній дорозі. Головним служителем був о. Адам Яблонський - головний капелан в'язничної служби.
"Ми - служба з традиціями (...) Ми приїжджаємо сюди, щоб поклонитися, помолитися, в цьому важливому для нас поляків місці, і наше 100-річчя вписане в історію Польщі та історію цього місця, священне для всіх поляків, - наголосив генерал Яцек Кітлінський , генеральний директор В’язничної служби.
Отець Адам Яблонський, Головний національний в’язничний капелан, звернув увагу на необхідність душпастирської роботи серед офіцерів і службовців та їхніх сімей, а також серед ув'язнених. Це друге служіння вимагає від священика особливого й індивідуального підходу, повної відданості та наполегливості.
"Тут потрібно потішити і сподіватися. Вони не лише перетворюють, але й показують ув'язненим, що вони важливі, вони такі самі люди, як і ті, хто з іншого боку стіни. Це відновлення гідності є найважливішим," - наголосив головний капелан.
Музичну обстановку паломництва забезпечив представницький ансамбль в'язничної служби. Після Євхаристії паломники вирушили до Ясногурських Валів, щоб взяти участь у молінні Хресної дороги. На завершення Прощі генерал Яцек Кітлінський запросив присутніх на XXIV Паломництво пенітенціарних службовців у жовтні 2020 року.
Увечері 12 жовтня паломники з України прибули до Санктуарію Божого Милосердя. Місце, пов'язане із служінням Святої Фаустини Ковальської. Ікону Божого милосердя можна побачити ледве не в кожній камері в установах позбавлення волі, де зображений Христос з двома променями, що виходять з його серця із написом "Ісусе, уповаю на Тебе!"
Недільне Богослужіння 13 жовтня у греко-католицькому храмі Воздвиження Чесного Хреста у Кракові було присвячено молитовним наміренням за службовців, їх близьких, співробітників, за ув'язнених та засуджених, а також за жертв кримінальних злочинів.
На зворотньому шляху українська делегація побувала з екскурсією у Кракові й помолилася на могилі автора національного гімну України отця Михайла Вербицького, що похований у с. Млини, неподалік кордону.
Усі учасники прощі засвідчили, як поїздка збагатила невимовно і змінила їх. Молитва у святих місцях й досвід спілкування з польськими колегами створив неповторну атмосферу життєвої пригоди, що зветься паломництво.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»