«Почуйте врешті Андрея Шептицького!», – Мирослав Маринович про актуальність ідей митрополита
Четвер, 11 квітня 2019, 15:07 У середу, 10 квітня, у Львові відбулася презентація книги Мирослава Мариновича «Митрополит Андрей Шептицький і принцип "позитивної суми"».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Видання містить ґрунтовний аналіз інтелектуальної спадщини духовного лідера українців митрополита Андрея у чотирьох аспектах: богословське підґрунтя, сфера економічних стосунків, національна сфера, міжрелігійна та міжконфесійна сфери.
У межах презентації спочатку автор представив свою роботу. А далі відбулося обговорення теми книги. Учасниками дискусії стали: Софія Опацька – декан-засновниця Львівської бізнес-школи УКУ (# LvBS), проректорка УКУ; Олег Яськів – доктор технічних наук, громадський діяч, директор Центру Шептицького; Андрій Худо – співзасновник холдингу емоцій «! FEST», член дорадчої ради # LvBS; Мар’яна Савка – модератор заходу, головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева», а також, безперечно, Мирослав Маринович – автор видання, український правозахисник та релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, проректор із призначення та місії УКУ.
Спочатку автор подякував тим, хто сприяв роботі над книгою та у її виданні. Він вважає, що зараз необхідне повернення митрополита Андрея Шептицького в іншому вимірі, тобто крізь призму сучасного прочитання.
«Я хочу подякувати особисто, і щоб ми всі спільно подякували митрополиту Андреєві, за те, що його думка й далі освітлює наш шлях. Він і далі вміє бути нашим сучасником. Як ви побачите далі, він вміє потрапити в епіцентр наших проблем зі своїми переконуваннями і пропозиціями», – наголосив Мирослав Маринович. «Українці вміють не слухати митрополита Андрея! І це вони вміють успішно робити! Він волав, кричав до нас, українців. Інколи так боляче читати його, у який відчай він інколи потрапляв від того, що люди його не чують. Він дивним чином знову потрапив у ціль, у цей непростий теперішній час. Як бачимо, його знову можна дуже легко відкинути… Отже, думаймо й аналізуймо!», – закликав до роздумів автор книги.
Зокрема, Мирослав Маринович пояснив основні особливості позиції митрополита Андрея щодо «позитивної суми» та «доданої вартості».
«Там, де йдеться про горизонтальні стосунки між людьми й народами, митрополит беззастережно дотримується принципу "позитивної суми", який передбачає співпрацю, а тому породжує "додану вартість". Натомість там, де йдеться про вертикальний взаємозв’язок із Богом та Його об’явленою правдою, тобто про напругу між добром і злом, правдою та облудою, любов’ю та ненавистю, Шептицький не бачить можливості порозуміння і чітко обстоює принцип "або/або"», – наголосив Мирослав Маринович.
Учасники дискусії з власного досвіду запевнили, що ідеї митрополита Андрея актуальні не лише в Україні. Адже вчення Шептицького стимулює зосередженість на формуванні мислення у стилі «win-win», до плекання моральних цінностей в освіті, протистояння сучасним викликам і загрозам, пошукам нових рішень. Ба більше, у книзі навіть представлені його ідеї щодо економічних питань і такі, які можна застосувати до нинішньої геополітики – до ситуації в Україні, Європі, США та Росії.
«Якби в нас тепер був такий однозначний лідер нації як митрополит Андрей Шептицький, тоді точно не було б тих чвар й такої ситуації, яка трохи схиляється у бік "нульової", а не "позитивної суми". Важливо зараз зробити правильні висновки. А в них ми повинні опиратися на моральну парадигму, яку нам дає митрополит Шептицький», – зауважила головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.
Додамо, що книгу видано за підтримки випускників # LvBS: магістерської програми Key Executive MBA, магістерської програми з інновацій та підприємництва, а також магістерської програми з управління персоналом та організаційного розвитку.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»