Мирослава Мариновича нагородили відзнакою Серджіо ді Мелло
П'ятниця, 18 жовтня 2013, 15:44 Проректора УКУ Мирослава Мариновича нагородили відзнакою Серджіо ді Мелло «за заслуги у справі мирного співіснування і співпраці суспільств, релігій і культур». Нагородження відбулося 17 жовтня в Кракові.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
«Для мене велика честь бути відзначеним цією славною нагородою, – зазначив Мирослав Маринович під час урочистостей у Кракові. – Цілком очевидно, що мої заслуги занадто скромні, щоб їх вшановувати настільки високо. Цінність цієї нагороди не в тому, щоб тішити самолюбство лауреата, а в тому, що вона дає нагоду ще раз згадати добрим словом людину, яка дала цій нагороді своє ім’я. Жертва Серджіо Віейра ді Мелло назавжди забезпечила йому вдячність усіх, хто шанує гідність людини, й місце серед тих, хто боротиметься за її права в майбутньому».
Польську нагороду імені Серджіо Віейра ді Мелло було встановлено з ініціативи товариства «Вілла Деція» 2003 року для вшанування його імені. Нагороду визначають щороку у двох рівнозначних категоріях: особа та неурядова організація, діяльність яких спрямована на користь мирного співіснування та співпраці між суспільствами, релігіями і культурами. Кандидатами можуть бути особи та інституції з Польщі і з-за кордону.
За словами Мирослава Мариновича, вручення цієї нагороди надає йому велику честь представляти своїх краян та однодумців, а також «це ще одна нагода усім нам пережити розкіш міжлюдської солідарності. Адже польська відзнака на честь жертовного бразильця – це ніби рука, простягнута нам, українцям, у теплому почутті побратимства».
Нагороду визначає спеціальна Капітула, до складу якої входять представники Президента Республіки Польщі, Посла Федеральної Республіки Бразилії, Посла Королівства Швеції, Найвищого Комісара ООН у справах біженців, Міністерства закордонних справ Польщі та Інституту національної пам’яті, Речника громадянських прав, а також фундатори нагороди і директор товариства «Вілла Деція».
Слово Мирослава Мариновича з нагоди вручення відзнаки Серджіо ді Мелло
Довідка:
Серджіо Віейра ді Мелло народився 1948 року в Бразилії і почав працювати для ООН вже з часу своїх філософських і гуманістичних студій у Сорбонні. З 1971 року він брав участь у гуманітарних і мирних місіях ООН у Бангладеш, Судані, на Кіпрі, в Мозамбіку та Перу. З 1981 року обіймав високі посади в керівництві ООН і був її спеціальним послом до Лівану, Камбоджі, в Африці, Косові, Східному Тиморі.
У 2002 році Серджіо ді Мелло вибрали на посаду Найвищого Комісара ООН з прав людини. У червні 2003 року як Спеціальний посланник Генерального Секретаря ООН поїхав з чотиримісячною місією переговорів в Іраку. Загинув 19 червня 2003 року в терористичному акті, спрямованому проти осідку ООН в Багдаді.
Прес-служба УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»