Кардинал Кур Кох: «Бути християнами – значить сміливо свідчити віру» (оновлено)
Понеділок, 26 червня 2017, 12:22 Мучеництво є вищою формою християнського свідчення. Тому сьогодні ми всі покликані свідчити про істину і красу віри. А отже, бути християнами – значить сміливо свідчити віру. Про це сказав кардинал Курт Кох до українських паломників у cоборі Святого Петра у Ватикані з нагоди ювілею 150-річчя канонізації cвятого Йосафата після завершення Архієрейської Літургії, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 25 червня 2017 року.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Владика Богдан Дзюрах очолив прощу українців у Німеччині до блаженної Едіґни
- «Будьмо вдячні Богові за дар цього чудотворного місця»: у Кохавині молитовно відзначили 30-річчя служіння редемптористів
Кардинал Курт відзначив, що «з великою радістю взяв участь у Богослужінні візантійського обряду з нагоди вшанування 150-літнього ювілею канонізації cвятого Йосафата, святого мученика за єдність Церкви». «Святий Йосафат є великим прикладом християнського мучеництва, яке у своїй трагічній історії минулого століття пережила Українська Греко-Католицька Церква. Але й сьогодні ваша Церква змушена жити у стражданнях», – сказав кардинал.
За його словами, життя cвятого Йосафата свідчить про те, що наслідування Христа може завжди привести до мучеництва, що є найвищим свідченням любові і сопричастя. «Мученики є найавтентичнішими свідками віри, тому що своїм особистим буттям свідчать істину Христову до останньої краплі власної крові. Водночас вони підтверджують, що мучеництво належить до природи і місії Церкви з самого початку її існування. Мученики Церкви не є маргінальним явищем – вони є власне осередком Церкви. Саме тому первісна Церква була переконана, що кров мучеників була насінням нових християн», – вважає кардинал.
Він зауважив, що в минулому, про що свідчить і складна доля cвятого Йосафата, вірні різних християнських Церков поклали життя за те, щоб залишитися вірними християнській вірі згідно з власним віросповіданням, нерідко вбиваючи одні одних. Однак сьогодні ми живемо в інших реаліях, коли християнство знову з небувалим загостренням стало Церквою мучеників. «Сьогодні мучеників є навіть більше, ніж протягом перших століть, у часи переслідувань християн. Мучеництво є істотним досвідом християнства сучасного світу, в якому всі християнські Церкви і спільноти мають своїх мучеників. Сьогодні християн не переслідуються за те, що належать до певної християнської спільноти, а тому що вони – християни. Мучеництво сьогодні є екуменічним, а отже потрібно говорити про справжній екуменізм мучеників чи, як його визначає Папа Франциск, “екуменізм крові”. Екуменізм крові для нашого Святішого Отця є сьогодні “найбільш переконливою ознакою” сучасного екуменізму», – додав кардинал Курт Кох.
«Вирішальним засобом, за допомогою якого Бог променіє, – сказав кардинал, – є самі християни, які живуть достовірно своєю вірою і надають Євангелію особисте обличчя. Якщо Ісус Христос нас освітлює, як “світло світу”, ми самі будемо променіти, будемо християнами, які поширюють світло. Власне в цьому значенні я бажаю вам оновленої радості вашої віри і єднання зі Святішим Отцем, Єпископом Рима, під час вашого національного паломництва до гробу святого Петра”, – побажав він українським паломникам.
Департамент інформації УГКЦ,
переклад з італійської: Секретаріат Глави УГКЦ в Римі
Додаток:
ПРОМОВА КАРДИНАЛА КУРТА КОХА ДО УКРАЇНСЬКИХ ПАЛОМНИКІВ У СОБОРІ СВЯТОГО ПЕТРА У ВАТИКАНІ З НАГОДИ ЮВІЛЕЮ 150-РІЧЧЯ КАНОНІЗАЦІЇ СВЯТОГО ЙОСАФАТА
Ваше Блаженство,
Преосвященні владики Синоду єпископів,
Дорогі брати і сестри,
Дорогі прочани
Після завершення чудової молитви Божественної Літургії хочу звернутися до вас із словами моїх щирих вітань. З великою радістю я взяв участь у вашому богослуженні візантійського обряду з нагоди вшанування 150-тилітнього ювілею канонізації Святого Йосафата, святого мученика за єдність Церкви. Святий Йосафат є великим прикладом християнського мучеництва, яке у своїй трагічній історії минулого століття пережила Українська греко-католицька церква. Але й сьогодні ваша Церква змушена жити у стражданнях.
Життя Святого Йосафата свідчить про те, що наслідування Христа може завжди привести до мучеництва, що є найвищим свідченням любові і сопричастя. Мученики є найавтентичнішими свідками віри, тому що своїм особистим буттям свідчать істину Христову до останньої краплі власної крові.Водночас, вони підтверджують, що мучеництво належить до природи і місії Церкви з самого початку її існування. Мученики Церкви не є маргінальним явищем - вони є власне осередком Церкви. Саме тому первісна Церква була переконана, що кров мучеників була насінням нових християн, як стверджував християнський письменник Тертуліан: “Кров мучеників – насіння християн”. У цьому глибокому сенсі ми повинні бути вдячними за те, що можемо вшановувати мучеників у нашій християнській спільноті.
В минулому, про що свідчить і складна доля Святого Йосафата, вірні різних християнських Церков поклали життя за те, щоб залишитися вірними християнській вірі згідно власного віросповідання, нерідко вбиваючи одні одних. Сьогодні ми живемо у інших реаліях, коли християнство знову, з небувалим загостренням, стало Церквою мучеників. Сьогодні мучеників є навіть більше, ніж протягом перших століть, у часи переслідувань християн. Мучеництво є істотним досвідом християнства сучасного світу, у якому усі християнські Церкви і Спільноти мають своїх мучеників. Сьогодні християн не переслідуються за те, що належать до певної християнської спільноти, а тому що вони - християни. Мучеництво сьогодні є екуменічним, а отже потрібно говорити про справжній екуменізм мучеників чи, як його визначає Папа Франциск, “екуменізм крові”. Екуменізм крові для нашого Святішого Отця є сьогодні “найбільш переконливою ознакою” сучасного екуменізму.
Мучеництво є вищою формою християнського свідчення. Тому сьогодні ми всі покликані свідчити про істину і красу віри. А отже, бути християнами - значить сміливо свідчити віру. Вирішальним засобом, за допомогою якого Бог променіє, є самі християни, які живуть достовірно своєю вірою і надають Євангелію особисте обличчя. Якщо Ісус Христос нас освітлює, як “світло світу”, ми самі будемо променіти, будемо християнами, які поширюють світло.
Власне у цьому значенні я бажаю вам оновленої радості вашої віри і єднання з Святішим Отцем, Єпископом Рима, під час вашого національного паломництва до гробу Святого Петра. Хай благословить вас всемогутний і милосердний Бог!
Переклад з італійської: Секретаріат Глави УГКЦ в Римі
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»