Аспірант УКУ о. Андрій Сидорак захистив кандидатську дисертацію з богослов'я
Середа, 28 квітня 2021, 17:25 Аспірант кафедри богослов’я, випускник PhD програми з богослов’я Українського католицького університету о. Андрій Сидорак захистив кандидатську дисертацію на тему «Проблема богопізнання в богословській спадщині архимандрита Софронія Сахарова».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Захист відбувся 23 квітня на спеціалізованій вченій раді Д 26.053.21 Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (Київ).
Отець Андрій є адміністратором парафії Преображення у м. Первомайську (Миколаївська обл.) Одеського екзархату УГКЦ. Він став другим випускником аспірантської програми з богослов’я УКУ, який здобув ступінь доктора. Над свою дисертацією науковець працював близько п’яти років.
Керівник роботи, завідувач кафедри богослов'я УКУ Віктор Жуковський так коментує важливість дисертаційного дослідження о. Андрія Сидорака: «По-перше, богословська спадщина великого богослова і святого ХХ століття Софронія Сахарова поєднує як традиційне святоотцівське богослов’я та аскетику, так і глибоке усвідомлення сучасних філософських, релігійних викликів і відповідей на них. По-друге, його богословський доробок – це спадщина не “кабінетного” богослова, а подвижника і містика, який богословить і навчає про те, що сам пережив. По-третє, живучи глибинним духовним життям о. Софроній не відкидав інтелектуально-академічної складової у богопізнанні. Навпаки, він наголошував на важливості раціонального осмислення особистого духовного пережиття».
Автор дисертації зазначає, що тема роботи вибрана не випадково, оскільки проблема богопізнання у богословській думці о. Софронія займає центральне місце. Про це свідчить і назва його головного твору – «Бачити Бога як Він є».
«Саме богопізнання для о. Софронія було найважливішою справою життя. На переконання архимандрита, будь-якому християнинові, незалежно від соціального статусу чи єрархічного стану, доступні найвищі горизонти богопізнання», – ділиться о. Андрій Сидорак.
Дисертант наголошує, що богослов’я о. Софронія Сахарова, який не мав формальної богословської освіти, але мав непересічне і тривале внутрішнє аскетично-молитовне життя, спонукає багатьох професійних академічних богословів дивуватись глибинам його філософсько-богословських інтуїцій.
«Архимандрит Софроній піднімає і дає відповіді на важливі для академічного середовища філософські питання – співвідношення віри та розуму, етичного життя і богопізнання, пантеїстичної та християнської містики тощо. Його богослов’я впливає і на суспільний вимір. Сучасний світ фактично перебуває у “безмолитовній атмосфері”. Пам’ять про таку систему цінностей, де Бог є на вершині і моральні чесноти займають центральне місце, сьогодні затерта у свідомості або, у кращому випадку, перебуває на її задвірках. Про таку атмосферу світу пише у своїх текстах архимандрит Софроній», – додає автор дослідження.
Дисертант, команда кафедри богослов’я та Філософсько-богословського факультету УКУ висловлює вдячність колегам з Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, голові спеціалізованої вченої ради Д 26.053.21, докторові філософських наук, проф. Юрієві Чорноморцю, усім членам ради за допомогу і підтримку аспіранта. Також кафедра висловлює подяку офіційним опонентам: докторці філософських наук Ірині Горохолінській, доцентові кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та канд. філософських наук Тетяні Левченко, викладачці Ірпінського державного коледжу економіки та права.
Довідка:
Отець Андрій Сидорак народився 7 вересня 1971 р. у місті Дрогобичі Львівської області.
1999-2006 рр. – навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа.
2011-2012 рр. – навчався в Українському католицькому університеті, отримав диплом бакалавра з богослов’я.
2012-2013 рр. – продовжив навчатися на магістратурі УКУ за напрямом «Богослов’я».
2013-2016 рр. – навчався в аспірантурі Українського католицького університету.
З 2018 по 2019 був ієродияконом УГКЦ.
Зараз є адміністратором парафії Преображення Господа Нашого Ісуса Христа у м. Первомайську (Миколаївська обл.).
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»