В УКУ відбудеться Літня школа, присвячена соціальній думці митрополита Андрея Шептицького
АНОНСП'ятниця, 19 червня 2015, 15:06 У понеділок, 22 червня, в УКУ стартує Літня школа «Соціальна думка митрополита Андрея». Цьогорічна буде ювілейною – п’ятою, яку проводить Інститут релігії та суспільства, де досліджується соціальний аспект діяльність митрополита Андрея Шептицького.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Одне з головний завдань, яке стоїть перед організаторами Школи – показати можливість формування християнської молодої еліти на засадах вчення митрополита Андрея Шептицького, його моральних цінностях.
Кожного року Школа збирає у Львові 25-30 молодих людей з усієї України, які цікавляться діяльністю митрополита Андрея та УГКЦ. А останні три роки Школа набула міжнародного характеру, коли до неї стали долучатися іноземні учасники. Так і цього разу з 29 осіб, які братимуть участь у Школі, будуть поляки та білоруси. Українці ж на цьому заході представлятимуть Харків, Запоріжжя, Ніжин, Умань, Київ, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький, Житомир, Дніпропетровськ, Острог. Є учасник з Донецька, який зараз навчається у перенесеному у Вінницю Донецькому університеті. Вісім з них же жодного разу не були у Львові. Переважно це студенти або випускники, вчителі, християнські громадські лідери, журналісти, науковці.
«Всіх об’єднує тематика, пов’язана з християнством, УГКЦ, Шептицьким. Їхня ціль – дізнатися більше про митрополита Андрея, чогось повчитися, відчути, як на базі УКУ як відбувається навчально-дидактичний процес, побачити Львів», – розповів координатор Школи Ярослав Кіт.
Кожен з учасників за два тижні до початку навчання отримав від організаторів Школи матеріали. Вони складаються в основному найбільш важливих послань Шептицького – «Не убий», «Як будувати рідну хату». Як пояснили організатори, це робиться для того, щоб учасники мали більше розуміння, про що йтиме мова під час лекцій.
На самих ж учасників під час навчання чекатиме доволі насичена програма. Перша половина дня буде присвячена лекціям. Тут лекторами виступатимуть Ярослав Грицак, Мирослав Маринович, Олег Турій, Ярослав Кіт, а також гості, серед яких Йосиф Зісельс, український громадський діяч і дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху.
Друга частина – екскурсіям.
«В нас заплановані відвідини літургій греко-католиків, і україномовну Літургію латинського обряду. Будемо в синагозі мати бесіду-дискусію про традиції євреїв і українців у Львові. Також буде об’їзний день, де ми побуваємо у Жовкві, с. Прилбичі, с. Вишня, Крехівському монастирі, де Шептицький приймав монаші обіти. Ми побачимо документ Берестейської унії, який знаходиться в сховищі Центрального державного історичного архіву України у Львові, де також перебувають документи Петра Могили, Богдана Хмельницького, митрополита Андрея Шептицького», – розповів Ярослав Кіт.
Вечір ж буде присвячений переглядам документальних фільмів, та дискусіям серед учасників.
В рамках школи передбачені і дві відкриті лекції. Це Інавгураційна лекція вл. Бориса (Ґудзяка) «Творчі підходи Митрополита Андрея» (22 червня, початок о 10.30 год.) та лекція Ярослава Кота «Милосердя, допомога, порятунок: Католицька Церква і євреї у XVII–XX ст.» (24 червня, 9.30 год.). Потрапити на них можна буде, попередньо зареєструвавшись.
Завершиться все Архиєрейською Божественною літургією в соборі св. Юра, яку очолить вл. Ігор (Возьняк), та молитвою у крипті собору, де похований митрополит Андрей.
Контактна особа: Ярослав Кіт, (067) 799-43-32
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»