Владика Гліб (Лончина): «Постать Йосипа Сліпого є об’єднувальною силою для всіх українців»
Четвер, 08 лютого 2018, 14:52 У Києві представили результати Року патріарха Йосипа Сліпого з нагоди 125-ліття з дня його народження. Протягом року відбулася низка подій, серед яких – круглі столи в усіх куточках України та світу, прем’єра документального фільму «Справа Рифи» тощо.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Якщо буде потреба, ми всі маємо захищати свою землю та Церкву», – митрополит Володимир Війтишин
- Глава УГКЦ: «Львівським псевдособором 1946 року Сталін принизив Руську Православну Церкву»
- На «Живому ТБ» дивіться програму «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом». Тема: «Львівський псевдособор 1946 року»
Патріарх Йосип Сліпий завжди закликав людей бути собою. Ці слова є актуальні і сьогодні. Тому постать Йосифа Сліпого є об’єднуючою не лише для Греко-Католицької Церкви, а й для всього українського народу. Ми хочемо, щоб якнайбільше людей пізнали його постать та життєпис», – наголосив владика Гліб (Лончина), правлячий архиєрей єпархії Пресвятої родини УГКЦ у Лондоні, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
За словами владики Гліба, патріарх Йосип свого часу був єдиним представником українського народу на Заході, в Італії. І якщо хтось говорив про Україну, то говорив про Йосипа Сліпого. «Тому хочемо, аби його послання, заклик «Будьте собою» об’єднував наших людей по всьому світу», – сказав єпископ.
Ювілейний рік розпочався круглим столом у Києві 15 лютого 2017 року. Опісля протягом року відбулися наукові виїзні сесії у Полтаві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Чернівцях та Ужгороді. «Нам важливо було показати цю постать близькою, – розповідає Олег Турій, проректор із зовнішніх зв’язків Українського католицького університету. – Інший аспект – познайомити з цією постаттю молодих людей насамперед у тих містах, де найменше можна було сподіватися зустріти таких людей».
«Воля України, незалежність нашої держави, її самодостатність серед інших країн і народів – було великою мрією патріарха Йосипа. Але ще більшою його мрією була єдність українського народу. Він казав: якщо Господь зволить, що з волі українського народу дійде до того, що він з’єднається в одній Церкві, що він буде жити одним духом, то тоді я волію спочити в крипті собору Святої Софії Київської. І це ще нам належить здійснити», – розповів історик.
За цей Рік відбулися також зустрічі із семінаристами, які обговорили питання богословської освіти. Влітку молоді науковці з різних міст України та представники української діаспори зібралися в Римі. Основна мета зустрічі – пізнати контекст міжнародної церковної діяльності патріарха Йосифа Сліпого. «Патріарх Йосиф для всіх нас є великим прикладом, що освіта та культура є наріжним камінням для формування нації», – підкреслив народний депутат Микола Княжицький, голова комітету Верховної Ради України в справах культури.
Депутат відзначив, що було дуже важливо, що відзначення Року патріарха Йосипа Сліпого було підтримано Верховною Радою України. «Тому що його постать справді продовжує об’єднувати українців. І хочу, аби цей Рік не завершувався, тому що такі визначні постаті мають бути предметом дослідження для кожного молодого покоління», – вважає Микола Княжицький.
Також у Рік Йосипа Сліпого відбувся прем’єрний показ великого документального кіно, яке називається «Справа «Рифи». «Стрічка називається так тому, що таку назву має справа КДБ, в якій вони розписала насильну ліквідацію Української Греко-Католицької Церкви. Прем’єра відбулася в багатьох містах України та за кордоном», – додав о.Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.
Завтра, 9 лютого, у Київському центрі УКУ відбудеться відкрита дискусія з нагоди завершення Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого. «Ми будемо обговорювати [постать Йосифа Сліпого] із сучасної перспективи. Що сьогодні означає бути Церквою? Якою Церквою? Для кого? Яким чином служити сьогодні в Україні та поза її межами? А друге: яким ми маємо бути народом? Чого нам бракує для того, щоб бути гідним народом?» – зазначив Олег Турій.
«Такий рік не повинен закінчуватися. Ми завершуємо офіційний ювілейний рік, але ми виходимо з нього з відчуттям, що ми щось довідалися, щось важливе пережили і визначили у своєму житті. А заклики патріарха Йосифа «бути собою і великого бажати» залишаються важливими як в Україні, так і для українства в усьому світі», – підсумував Олег Турій.
Департамент інформації УГКЦ, за матеріалами Українського кризового медіа-центру
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»