У Зарваниці відбувся Собор Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на тему еміграції
П'ятниця, 28 лютого 2020, 14:37 27 лютого у Марійському духовному центрі с. Зарваниця (Теребовлянський район) відбувся Собор Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Тернополі провели акцію євангелізації для внутрішньо переміщених осіб
- Спільноти дружин священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вперше взяли участь у прощі до Зарваниці
- Біля архикатедри Тернополя відбулося свято для батьків та дітей (оновлено)
Священники та миряни, делегати від деканатів архиєпархії, шукали відповідей на актуальні духовні потреби дедалі більшого числа вірних УГКЦ, які через різні обставини перебувають на еміграції. На зібранні прозвучали доповіді на тему еміграції та міграції, душпастирської опіки сімей мігрантів, наводилася актуальна статистика. Відтак відбулося обговорення у групах та формулювання пропозицій для Патріаршого Собору, який відбудеться 25-29 серпня 2020 року у Львові.
Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк після спільної Божественної Літургії у храмі Пресвятої Євхаристії привітав учасників зібрання та, аналізуючи місію УГКЦ, сказав: «Довгими століттями саме УГКЦ була простором єдності для нашого народу, яка ріднила українців Канади і США, зі своїми брати в Латинській Америці та Австралії, Західній Європі, Казахстані та далекому Сибіру. Давала на чужині сили бути собою, бо творила силою Святого Духа таїнственний і животворчий зв’язок зі своїм корінням на рідній землі з витоками християнського життя у водах Дніпра».
Архиєрей наголосив, що «такі явища, як еміграція і міграція одночасно впливають на життя наших родин. Перед українською родиною постають важливі виклики: як виховувати дітей і молодь, як передати їм віру, як прищеплювати любов до рідної землі і народу? Для пошуку відповідей на ці складні питання Блаженніший Патріарх Святослав скликає до Львова Патріарший Собор…» Владика зазначив, що Собор є особливим моментом, коли архиєпархіальні спільноти разом беруть відповідальність за життя своїх вірних, тому попросив делегатів уважно обміркувати актуальні питання, пов’язані з процесами еміграції. Він відзначив, що напередодні Собору в деканатах архиєпархії було проведено шість передсоборових зустрічей.
У першій доповіді отець Дмитро Квич, настоятель малої базиліки Матері Божої Зарваницької, говорив про економічні мотиви еміграції: «Все, що відбувається з вірними на еміграції, глибоко пов’язано з тим, що відбувається з їхніми родинами в Україні. Наші родини несуть тягар трудової еміграції. Їх діти стали євросиротами. Це категорія зранених еміграцією дітей, батьки яких віддали перевагу матеріальним благам, замість родинного життя». Священник, як душпастир емігрантів Італії, зазначив, що «сьогодні в Італії офіційно перебуває 250 тис. українців, а неофіційно – 500 тис. Ми маємо 65 українських священників в Італії, які охоплюють 16 тисяч вірних. Отож тільки кожних десятий українець охоплений душпастирською опікою».
Отець Квич наголосив, що «священник на еміграції повинен сам шукати вірних, бути близьким духовним батьком емігрантів. Потрібне часте спілкування. Емігранти мають обмежений вільний час, зважаючи на особливість їхньої праці, тому священник повинен бути до диспозиції завжди та підтримувати постійний зв'язок із вірними через засоби масової комунікації, соцмережі». Також висловив особливу стурбованість, щоб значна частина емігрантів асимілюються, відходять від своєї Церкви та зрікаються держави.
Отець Мирон Сачик, голова комісії у справах родини Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, розповів, як еміграція впливає на стан сім’ї, загальну демографію. Розкрив актуальні проблеми розлучень та соціального сирітства, конфлікти у родинному середовищі, особи в собі. Наголосив, що «у дітей трудових емігрантів формується сімейна дисфункція, вони, фактично, нездатні створити гармонійну сім’ю. Дитина не може розділити з батьками цінності життя, бо їх немає поруч. Посилюється соціально-психологічна напруженість, емоційна, проблема соціалізації у дітей, зниження успішності в школі, відбувається потрапляння в тенета залежностей. Дитина часто переносить модель сім’ї емігрантів на свою майбутню сім’ю, тому проблеми переносяться. Особливо небезпечно, що дитина занедбує духовні практики, не ходить до Церкви та не молиться. Настає життєва криза, криза самореалізації, криза значущих стосунків».
Анна Зварич, голова Комісії у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, представила доповідь на тему «Українське суспільство – міграційні виклики», висвітливши актуальні статистичні дані.
Наприкінці було оголошено, що учасниками Патріаршого Собору від Тернопільсько-Зборівської архиєпархії є: архиєпископ і митрополит Василій Семенюк, єпископ-помічник Теодор Мартинюк, отець Віталій Козак, отець Роман Демуш, Анна Зварич, Ірина Драгущак.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»