«Патріарх Йосиф Сліпий навчив нас передусім бути мужніми!» — владика Ігор (Ісіченко)
Неділя, 11 лютого 2018, 07:47 Заклик «Бути собою!» є, можливо, більш актуальний саме зараз, ніж будь-коли. Найбільші страхи сучасної людини, можна сказати, втілені у відомому фільмі «Матриця»: жити у матриці, у замкненому світі та не бачити довкілля. Мабуть, Церква найбільше лякає пересічного українця тим, що вона здається йому «гетто», яке відокремлене від реального світу, що живе за своїми незрозумілими законами — канонами, яка має свій архаїчний устрій тощо. Якраз цей заклик «Бути собою!» — означає для нас шукати ідентичність Церкви.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ закликає вірних з відкритим серцем ставитися до представників інших Церков
- Владика Йосиф Мілян закликав усіх молитися за прославу у святості патріарха Йосифа Сліпого
- У Харкові провели Тиждень молінь за єдність між християнами
Про це говорив владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви у п’ятницю, 9 лютого, в приміщенні Київського центру Українського католицького університету під час відкритої дискусії «Патріарх Йосиф Сліпий: бути собою!» з нагоди завершення Ювілейного року з нагоди 125-ліття від дня народження ісповідника віри та колишнього предстоятеля УГКЦ.
За словами владики Ігоря, Церква є трагічно поділеною, тож її повнота настане тоді, коли Церкви відновлять сопричастя на підставі Київської традиції. Це саме та перспектива, яка допомагає нам відчути майбутнє у пізнанні себе. Проте самопізнання — це не тільки пізнання нашої традиції і її відновлення, а це також вміння звільнитися від лещат часу. Адже Церква — є найбільш модерною інституцією з усіх, які існують у світі, бо вона ніколи не стає залежною від часу та завжди спрямовується в майбутнє.
«Мабуть, найбільшим викликом для Церкви є Революція гідності, яка почалася на Майдані, зараз трішки згасла, але ще не завершилася. Покликання Церкви — боронити людську гідність та відкривати для кожного з нас пізнання в собі образ і подобу Божу! Коли Церква втрачає це покликання, коли слова «раб Божий» вона усвідомлює в зовсім іншому вимірі, тоді вона припиняє бути Церквою!» — зазначив під час своєї доповіді владика Ігор (Ісіченко).
На його думку, Церква має бути вільною і нести свободу іншим. Зараз доволі поширеною є пастка щодо розуміння любові, трансформується її істинне значення. Тож повернути ідентичність цьому поняттю покликана саме Церква. У зв’язку з цим можемо запитати себе: що таке приклад любові? Це допомагати любити одне одного без масок. «Бути собою!» — це навчити людей цінувати власну ідентичність, а не тікати від неї. Тому місія Церкви — навчитися не соромитися насамперед себе.
«Як на мене, патріарх Йосиф Сліпий навчив нас передусім бути мужніми! — наголосив владика Ігор (Ісіченко). — Як це людині в тодішніх умовах писати історію Церкви? Як це людині продовжувати правити майже щодня в ув’язненні? Як це людині сміливо говорити про необхідність патріархату, збирати єпископів, їздити по всьому світу та говорити правду про СРСР?! Це велика мужність!»
Наостанок він також наголосив, що сучасній людині потрібно повернути відчуття особистої причетності до Церкви. «Тож доки Церква не стала спільнотою, яка живе як родина, доти ми не можемо говорити про ідентичність Церкви. Пізнання і захист цієї ідентичності — це проект, який має допомагати нам об’єднатися!» — підкреслив владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.
Додамо, що урочистості з нагоди Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого завершаться Архиєрейською Божественною Літургією і панахидою в Патріаршому соборі Воскресіння Христового 18 лютого 2018 року.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»