Відбулося засідання правління Християнської міжконфесійної місії
Четвер, 22 січня 2015, 10:06 20 січня 2015 року в центральному апараті Державної пенітенціарної служби України проходило розширене, за участю керівництва ДПтС України, засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Києві відбулося засідання очільників душпастирських комісій Київської архиєпархії
- Секретаріат Всецерковного Патріаршого Собору обговорив можливість невдовзі провести міжнародний онлайн-форум УГКЦ
- У Курії Львівської архиєпархії обговорили співіснування церковного і цивільного законодавства
У рамках зустрічі були обговорені підсумки служіння Церков Української міжконфесійної християнської місії в органах й установах ДПтС України у 2014 році та заплановано проведення спільних заходів Місії і ДПтС України у 2015 році. Захід відбувся на тлі підготовки профільним комітетом Верховної Ради України до прийняття у першому читанні законопроекту № 1154 про в'язничне капеланство, в розробці якого брали участь представники Церков Місії.
Церкви представляли: протоієрей Віктор ЯЦЕНКО, Голова правління Місії, Голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи; протоієрей Євген ЗАТІРКА, заступник керівника відділу по духовному вихованню в місцях позбавлення волі Української Православної Церкви (Київський Патріархат); пастор В’ячеслав КОГУТ, керівник Відділу соціального служіння Всеукраїнського Союзу Християн Віри Євангельської; пастор Іван ЛАРІОН, заступник керівника Відділу капеланського служіння Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня; Євген ДМИТРІЄВСЬКИЙ, Старший пастор тюремного служіння Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України; пастор Олександр ПУХЛЯК, керівник тюремного служіння Об’єднання Незалежних Харизматичних Християнських Церков України; диякон Віктор ДУДКА, керівник тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об'єднань Християн Євангельських Християн-Баптистів; секретар Місії - протоієрей Костянтин ПАНТЕЛЕЙ, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. У заході взяли участь Голова ДПтС України Володимир Палагнюк, перший заступник Голови ДПтС України Віталій Ошовський, начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС України Ігор Андрушко, заступник начальника соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС України Віталій Хведчук.
Керівник відомства Володимир Палагнюк привітав присутніх із завершенням різдвяних свят та подякував за щиру співпрацю. Він відмітив важливість служіння християнських конфесій для осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, та запевнив, що ДПтС України створює всі умови для сприяння підвищенню гарантій дотримання права засуджених та ув'язнених на свободу віросповідання, удосконалення духовної роботи в місцях позбавлення волі. Голова служби наголосив, що ДПтС України з повагою ставиться до права кожної з релігійних конфесій на здійснення своєї діяльності, яка виходить, насамперед, із закріпленого у Конституції України принципу рівності усіх релігій, віросповідань та релігійних організацій перед законом. Він висловив вдячність представникам в'язничного служіння за проявлену солідарну підтримку у часі випробовувань, які торкнулися ув'язнених та персоналу ДПтС, що опинилися в зоні окупації на сході країни. 28 пенітенціарних установ на Луганщині і Донеччині знаходяться на території, які тимчасово не контролюються українською владою, що спричиняє перебої з харчуванням, негуманні умови утримання та порушення людських і громадянських прав в'язнів. Відомі як випадки звільнення й озброєння кримінальних злочинців незаконними формуваннями, так і масова відмова в'язнів ставати на бік так званого ополчення. Оскільки, згідно законодавства, конвоювання засуджених передбачено тільки військами МВС (Національною Гвардією), не вдалося досягнути домовленості з терористичними збройними формуваннями про евакуацію в'язнів. Своєчасно це стало можливим лише для 171 жінок, яких 16 жовтня 2014 року із Червонопартизанської установи виконання покарань (№ 17) було евакуйовано до Качанівської виправної колонії (№54) в Харківській області .
За спільним рішенням правління Місії та керівництва ДПтС було погоджено підготувати серію заходів для службовців з метою ознайомлення з біблійними основами пенітенціарної ідеї. Також було стверджено потребу у подальших робочих зустрічах для формування засад діяльності Душпастирської ради при центральному апараті ДПтС України. Сьогодні в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах налічується 140 храмів, церков і каплиць, відкрито 175 молитовних кімнат. За інформацією, наданою територіальними органами управління, богослужіння постійно відвідують понад 35 тисяч засуджених.
На думку учасників засідання, подальший розвиток співпраці Державної пенітенціарної служби України з Українською міжконфесійною християнською місією «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» сприятиме формуванню християнських засад і чеснот у персоналу служби, як і надасть можливість вибудовувати систему істинних духовних цінностей у житті засуджених, морально загартує їх, застереже від повернення до злочинної діяльності.
Після зустрічі в центральному апараті Державної пенітенціарної служби України члени правління Місії відвідали Ірпінський виправний центр (№132) управління ДПтС України у м.Києві та Київській області. Гостей супроводжували заступник начальника управління ДПтС України в м. Києві та Київській області Сергій Оміновський та начальник установи Олега Кривий. В установі члени правління Місії відвідали кімнати короткострокових та тривалих побачень, гуртожиток та їдальню для засуджених, а також Каплицю, освячену на ім’я ікони Божої Матері «Невпиваєма чаша», де священнослужителі проводять богослужіння та виховні бесіди із засудженими. Продовжилось засідання правління Місії обговоренням планів та перспектив проведення спільних заходів Місії у 2015 році.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»