АКТУАЛЬНО

Владику Діонісія Ляховича призначено апостольським екзархом для українців-греко-католиків в Італії

Субота, 24 жовтня 2020, 13:56
Святіший Отець припинив мандат апостольського адміністратора вакантного осідку Екзархату, створеного 11 липня 2019 року, та призначив екзархом владику Діонісія Ляховича.

У суботу, 24 жовтня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець припинив мандат апостольського адміністратора sede vacante Екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, в особі кардинала Анджело Де Донатіса, вікарія Його Святості для Римської дієцезії. Водночас, повідомляється, що Святіший Отець призначив апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, преосвященного владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього делегата цієї церковної структури, перенісши його із титулярного осідку Егнації.

Апостольський екзархат

Як повідомлялося раніше, 11 липня 2019 року було проголошене рішення Папи Франциска про створення Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Ця церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють понад 60 священників. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату є парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі. На чолі тимчасово вакантного осідку Святіший Отець поставив кардинала Анджело Де Донатіса як апостольського адміністратора.

Початок масової присутності українців-греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках служби «Мігрантес» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирів у громадах призначали місцеві дієцезіальні єпископи. Зв’язок з материнською Церквою забезпечувався також і через особу апостольського візитатора.

Читайте також: Папа Франциск створив Екзархат для українців візантійського обряду в Італії

Біографічна довідка

Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, народився 2 липня 1946 року Помбасі, Ітайополіс, штат Санта-Катаріна, Бразилія. Вступивши до Василіанського чину святого Йосафата, 30 березня 1970 року склав вічні обіти, а 8 грудня 1972 року прийняв священниче рукоположення.

Після навчання у Папському інституті святого Ансельма та Папському григоріанському університеті, о. Діонісій виконував різні душпастирські служіння та займався академічною діяльністю на батьківщині, впродовж восьми років був ректором Семінарії та Інституту філософії в Куритибі.  У 1991 році приїхав в Україну для відродження філософсько-богословських студій Василіанського чину. Від 1996 по 2004 рік виконував служіння протоархимандрита Василіанського чину святого Йосафата.

Читайте також: Владика Діонісій Ляхович став делегатом з повними правами апостольського екзарха для вірних УГКЦ в Італії

21 грудня 2005 року було проголошено про призначення о. Діонісія Ляховича куріальним єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископа, а 26 лютого 2006 року в Прудентополісі, Бразилія, відбулася єпископська хіротонія. Папа Венедикт ХVІ 7 січня 2009 призначив владику Діонісія апостольським візитатором для українців-греко-католиків в Італії та Іспанії. Після проголошення Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, апостольський адміністратор призначив його делегатом з усіма правами.

Джерело: VaticanNews

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next