Владика Венедикт розповів про важливі аспекти сповіді в ефірі «Живих інтернет-зустрічей»
Середа, 09 квітня 2014, 15:19 «У сповіді ми приходимо до Бога такими, якими ми є», - зазначив Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, під час прямого ефіру «Живих інтернет-зустрічей» (ЖІЗ).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Вірю, що в цей період дуже багато людей приступлять до сповіді», – о. Лука Михайлович
- «У Сповіді важливо виявити перед священником свій жаль за гріхи і постановити більше не грішити», – Глава УГКЦ в катехизі
- Прощення гріхів, яке нам дано кров’ю Спасителя, отримуємо тоді, коли справді каємося і відчуваємо свою гріховність
ЖІЗ, присвячені темі сповіді, відбулися 8 квітня. Керівник проекту – о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви.
«Передвеликодня сповідь не є достатньою. Що глибше людина провадить своє духовне життя, що частіше бере участь у Святих Таїнствах, - наголошував Владика Венедикт, - то більше наближається до Бога і краще пізнає себе. Пізнавши себе, вона здатна зрозуміти іншу людину, бо всі ми створені на образ і подобу Бога і водночас усі зранені тим самим гріхом. Тому потрібно в середньому раз на місяць приступати до сповіді, щоб приймати Бога у святому таїнстві Євхаристії».
Багато запитань стосувалося передумов доброї сповіді: як бути, якщо кожного разу доводиться сповідатися з тих самих гріхів; чи Бог прощає гріхи, якщо не всі були названі; краще сповідатися в одного священика чи в різних; як бути, якщо часто ходити до сповіді, а вона переростає в розмову, бо людина хоче почути поради від священика; як часто сповідатися з усього життя…
«Лишім священика, хай Бог буде з ним, - закликав Владика Венедикт осіб, під час сповіді яких виникли певні непорозуміння зі священиком. - Я б не виправдовував священиків – вони мають бути ідеалом, але разом з тим я б хотів, щоб ми зрозуміли, що вони теж є люди, які борються зі своїми недоліками і вадами», - наголосив єпископ. Він запропонував передусім молитися, щоб Господь дав сповідника, який не буде ранити, а також розрізняти, коли людина потребує священика, щоб висповідатися, а коли їй потрібен духівник – священик, монах/монахиня чи світська особа, щоб зрозуміти певні духовні питання. Священиків же закликав більше слухати, а не радити.
Серед важливих моментів сповіді Владика Венедикт виокремив:
1. Важливо поглянути, що приводить до гріха, бо без цього сповідь є наче ті пожежники, які приїжджають, коли вже все згоріло. Так, потрібно каятися за гріх, але потрібно поглянути, що було його причиною, бо, на думку владики Венедикта, однією з найбільших помилок сповіді є те, що людина не задумується над причиною гріха. Гріх - це те, що ми відкинули Божественну любов. Це свідоме і добровільне порушення Божого Закону, а сповідь – це, як у притчі про блудного сина, повернення до Бога, до Отця.
2. Потрібно зрозуміти, що я реально можу змінити, як можу позбутися гріха і це робити. Бог терпить, бо нас любить, чекає нашого навернення.
3. Під час сповіді Богу важливе наше сокрушене серце, а не деталі гріха.
4. У сповіді важлива періодичність. Спортсмен чи скрипаль, які будуть займатися лише час від часу, не досягнуть гарних результатів.
«Святість – це нормальний стан, а грішник – це ненормальна людина», - наголосив владика Венедикт, адже, згрішивши, людина відпадає від Бога, відкидає Його любов.
На завершення архиєрей підкреслив: сповідь – це дещо унікальне, бо ми зустрічаємося з Божою любов’ю. Які гріхи ми б не чинили, у сповіді ми завжди зустрінемося з Божим милосердям. Воно чекає на кожного з нас. Тому не біймося прибігти до Бога.
Через два тижні – у наступному прямому ефірі «Живих інтернет-зустрічей» відбудеться розмова про блаженних Пап Івана Павла II та Івана XXIII, яких 27 квітня Папа Франциск проголосить святими. Транслюватиме ЖІЗ молодіжний сайт «ДивенСвіт».
Організаторами «Живих інтернет-зустрічей» є Комісія у справах молоді УГКЦ, Живе.ТБ та Інтернет-телебачення "Твоє місто".
Марія Кохановська, Комісія у справах молоді УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»