Владика Михайло Бубній семінаристам: «Не обмежуйтеся працею у своїй єпархії»
Середа, 26 червня 2019, 14:32 Христос каже: «Ідіть і зробіть учнями всі народи». Я дуже хочу, щоб у наших семінаріях плекався дух готовності піти послужити туди, куди інші не хочуть, страхаються. Це справжнє апостольство - готовність служити там, де Христос потребує. Про це заявив екзарх Одеський Михайло Бубній під час IX спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Екзарх Одеський до світової спільноти: «Допоможіть Україні, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася!»
- Екзарх Одеський: «Від початку війни душпастирська діяльність ніколи не припинялася»
- «Передвісник перемоги і миру в Україні»: італійський художник презентував у Одесі «Другу П‘єту»
Єпископ підкреслив, що всі ми народжені до покликання служити Богові у його живій Церкві. І відзначив, що на південних теренах України УГКЦ щойно народилася, щойно започаткована і тому вона є жива, але вона ще не сильна: існує багато потреб, багато людей чекають на спасіння, шукають правдиву Церкву.
«Люди очікують справжніх місіонерів, справжніх апостолів Христових. Кожен із вас, можливо, вже уявляв свій шлях священничого служіння. У глибині свого серця послухайте, куди Господь вас кличе. Можливо, Він хоче чогось більшого від мене, можливо, щоб я став першим апостолом для якоїсь громади - чи в Україні, чи на поселеннях. Можливо, Господь кличе мене, щоб я збудував Христову Церкву, народив певну християнську спільноту і її провадив. Не обмежуйтеся, браття, працею у своїй єпархії. Бо коли б апостоли себе обмежували, ми б не були сьогодні християнами, - наголосив владика Михайло. - Христос до всіх каже: «Ідіть і зробіть учнями всі народи». Це покликання. Я дуже хочу, щоб у наших семінаріях плекався той дух готовності піти послужити туди, куди деякі не хочуть, страхаються. Це справжнє апостольство - готовність служити там, де Христос мене потребує. І повірте, тоді ви будете в житті щасливі і матимете велику внутрішню радість».
Владика розповів про діяльність і структуру Одеського екзархату. Він відзначив, що населення екзархату - 5,5 млн осіб. Він охоплює 4 області: Одеську, Миколаївську, Херсонську і Кіровоградську. Сьогодні Одеський екзархат налічує 47 чинних парафій, 40 священників і 2 диякони, 11 семінаристів. Є 16 збудованих храмів, 24 каплиці і 8 храмів у стані будівництва.
«Приблизно десь близько 5 тисяч наших вірних в Одеському екзархаті. Ми там дуже потрібні, щоби трошки змінити ментальність людей і ставлення до Церкви. Треба показати, що Церква йде до людей, як Христос виходить до кожного з нас», - зазначив єпископ.
Одним із головних напрямків своєї діяльності екзарх Одеський назвав вишкіл священників. «Священник мусить постійно зростати – духовно, інтелектуально і у пасторальній діяльності. На першому місці я ставлю духовний провід - реколекції. Раз на рік проводимо п'ятиденні реколекції для всіх священників екзархату з родинами. Щокварталу їжджу у кожний деканат і зустрічаюся, спілкуюся з усіма душпастирями. Маємо для священників програму постійної формації, щоб удосконалювали свої знання в різних дисциплінах. Остання зустріч була присвячена проповідництву. Для їмостей раз на рік організовую окремі реколекції», - зауважив владика Михайло.
Єпископ розповів про постійну катехизацію – як дітей, так і молоді та дорослих, про розвиток молитовних спільнот, братств, різних християнських рухів, про соціальне служіння і капеланство, зокрема морське.
«Отець Олександр Смеречинський потребує мінімум 2-3 капеланів для допомоги у морському апостоляті. Хто відчуває себе моряком, хто любить кораблі - є шанс і можливість послужити. Хочемо розвинути морське капеланство у різних країнах світу, де працюють наші моряки», - звернувся до семінаристів єпископ.
Владика підкреслив, що найбільша потреба екзархату – ревні священники. На сьогодні існує потреба вже в у 25 душпастирях. «Хто прийде швидше – отримає кращу частку, - пожартував владика. - Заохочую вас до праці на наших південних теренах. Це Україна. Це не чужина. Не бійтеся! Там дуже потрібні ревні священники, щоби змінювати проросійську ментальність людей, виховувати справжніх християн і патріотів».
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»