В Одесі завершилося виїзне засідання Української міжконфесійної християнської місії
Четвер, 01 жовтня 2015, 10:53 30 вересня 2015 року представники Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» відвідали ув'язнених жінок у Чорноморській виправній колонії (№74). З метою ознайомлення з умовами відбування покарання засудженими жінками гості відвідали житлові приміщення на території установи, а також навчальні класи, де побачили, в яких умовах здійснюється освітній процес засуджених.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Збаражі засуджених вчили виготовляти писанки
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
- «Передвісник перемоги і миру в Україні»: італійський художник презентував у Одесі «Другу П‘єту»
Далі - відвідування бібліотеки, соціально-виховних відділень та храму. У рамках заходу гості побачили, в яких умовах харчуються засуджені, ознайомилися з меню, поспілкувалися з кухарями. Заключним етапом у Чорноморській колонії було відвідування дитячого будинку при установі, де перебуває близько 30 дітей.
В адміністративній частині жіночої колонії відбулася заключна нарада правління під головуванням протоієрея Костянтина Пантелея, заступника голови правління Місії. Представники Церков погодилися, що після прийняття закону про капеланство залишається великим значення Місії як незалежного органу для співпраці та формування позиції християнських Церков у Душпастирській раді при ДПтС України. Окрім того, разом з експертами від ДПтС України правління розглянуло складне питання про порядок перетину лінії розмежування для осіб, що були звільнені з місць позбавлення волі й повертаються з окупованих територій (так званих "ДНР", "ЛНР"). Немало наших співгромадян опинилися в обставинах, коли їх статус залишається невизначеним, оскільки вони не мають інших документів, крім довідки про звільнення від псевдовластей. Є численні випадки звернень у таких випадках колишніх в'язнів за допомогою у християнські центри соціальної адаптації.
Вирішення потребує також питання безперешкодного допуску тюремного духівництва до в'язнів у попередньому ув’язненні. Адже закон про капеланство надає душпастирям таке право, при якому для відвідування підслідних, підсудних та заарештованих в слідчих ізоляторах більше нема потреби у дозволі суду, слідчого чи прокуратури.
На завершення засідання члени правління обговорили перспективи й нові можливості взаємодії християнських Церков після створення Служби пробації. Внесок у винайдення інших форм виправлення правопорушників, не пов'язаних з тюремною ізоляцією, є чудовою нагодою до спільного служіння Церков. Як і адаптація колишніх в'язнів.
Відвідуванням учасниками заходу Одеської ВК (№14), на території якої знаходяться молитовні кімнати, а також храм Георгія Побідоносця, спілкування із засудженими у чотирьох приміщеннях для різних релігійних громад на території установи, завершилася праця на виїзді в Одесу представників Церков.
Перше засідання Душпастирської Ради при ДПтС України відбудеться у середині жовтня. Християнські Церкви вийдуть зі сформованим блоком пропозицій для цього дорадчого органу при пенітенціарній службі. Спільні заходи Місії і Державної пенітенціарної служби України в різних областях і в пенітенціарних установах допомагають краще зрозуміти місцеві можливості і потреби, сприяють збільшенню взаємної поваги та підносять рівень співпраці християн як належний приклад для в'язнів.
За матеріалами прес-служби управління ДПтС України в Одеській області
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»