У Словаччині провели XVIII Міжнародний симпозіум із канонічного права
Субота, 27 серпня 2016, 22:21 З 22 по 26 серпня 2016 р. у м. Спішка Капітула (Словаччина) проходив XVIII Міжнародний симпозіум із канонічного права, організований Асоціацією словацьких каноністів.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Розбудова сучасних «мостів»: у пошуках сучасної моделі Церковної єдності
- У пошуках церковної єдности: науковий симпозіум з нагоди 425-ї річниці Берестейської унії в Києві
- Блаженніший Святослав на симпозіумі до 425-річчя Берестейської унії: «Хочемо запропонувати дискусію про модель єдності Церкви»
Програма наукових конференції була складена в такий спосіб, щоб показати різні аспекти правничої діяльності Католицької Церкви та запроваджені нововведення до церковного права. Виголошені теми можна поділити на три аспекти: реформа подружнього процесуального права, проведена Папою Франциском, захист малолітніх у Церкві й організаційна структура в законодавчому, виконавчому та судовому вимірах Церков свого права, канонічний статут яких патріарший або верховноархиєпископський.
Перший блок тем був присвячений різний питанням, які виникли в діяльності церковних трибуналів після вступу в дію двох документів, проголошених Святішим Отцем Франциском минулого року, – Mitis iudex Dominus Iesus і Mitis et misericors Iesus. Доповідачами були представники Румської курії: Павел Малеха (Апостольська сигнатура), Гжегож Ерлебах (Римська рота), Мірослав Адам (Рисмька рота) та представники наукових кіл із Венеції: Джульяно Бруньотто (декан факультету канонічного права святого Пія Х) та Бенедікт Едже (віце-декан факультету канонічного права святого Пія Х).
У другій частині програми були виголошені доповіді щодо діяльності Апостольської столиці у сфері захисту малолітніх дітей. Доповідачем був Роберт Олівер, довголітній працівник Конгрегації доктрини віри (Ватикан), який представив нове законодавство Католицької Церкви із цієї теми та діяльність Папської Комісії із захисту малолітніх. Також він представив основні пункти, що повинні бути враховані при написанні «Морального кодексу» душпастирської працi з дітьми, який покликана виготовити кожна помісна Церква.
Третій аспект виражався у представлені учасникам симпозіуму організації та діяльності Української Греко-Католицької Церкви в її законодавчому, виконавчому й судовому вимірах. До виконання цього завдання з благословення Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, був запрошений Андрій Танасійчук, заступник голови Канонічного відділу Патріїршої курії УГКЦ.
У симпозіумі, крім доповідачів, взяли участь також каноністи із Словаччини, Чехії і Польщі. Наступну наукову конференцію запланували провести 2017 р. у м. Брно (Чехія).
Прес-служба каноністів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»