У Любліні презентували книгу про місцеву греко-католицьку спільноту
Вівторок, 08 жовтня 2019, 20:23 У неділю, 6 жовтня 2019 року у люблінській церкві Різдва Пресвятої Богородиці відбулася презентація книги Володимира Дишлевука “Історія греко-католицької спільноти у Любліні”. Публікація побачила світ завдяки видавництву “Episteme” та фінансовій підтримці міста Люблін.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбулася презентація унікального етнокалендаря «КОЛО»
- У Львові з нагоди 100-річчя отця Василя Зінька, ЧСВВ, вийшла книжка «Робітник на Господніх жнивах»
- У Львові презентують аудіокнигу «Католицизм: мандрівка до серця віри»
Люблінські греко-католики – частина мультикультурної мозаїки цього найбільшого на сході Польщі міста. Однак попри багаторічну присутність у Любліні, ця релігійна громада мало відома серед його мешканців. Книга, що може змінити цю ситуацію, повстала на базі магістерської роботи (відзначеної в конкурсі магістерських робіт імені Яна Юзефа Ліпського фонду “Відкрита Річ Посполита”) і є результатом кількарічного дослідження цієї теми автором.
“Невеликі спільноти часто мають цікаву історію – варто лише ближче до них придивитися. Щодо грекокатоликів у Любліні, то тут теж вдалося відкрити неочікувані, призабуті, проте дуже цікаві аспекти минулого й сьогодення”, – стверджує Володимир.
Книгу добре сприйняли як віряни, так і ширше гроно читачів, зацікавлених багатокультурністю Любліна. Ті, хто вже встиг її прочитати (а публікація не є надто товстою), підкреслюють легкість і зрозумілість стилю в поєднанні з науковістю. Щоправда, український читач може мати певні труднощі – книга написана польською мовою, а преклад українською поки не планується.
Наступного дня, 7 жовтня, презентація була проведена для широкого загалу – цього разу у приміщенні культурно-історичного центру „Brama Grodzka – Teatr NN”. Зала заповнилася повністю. Володимир розповів багато цікавих історій по темі та відповів на питання, що пролунали від присутніх.
Довідка: Володимир Дишлевук народився у 1988 р. на Хмельниччині. П’ять років тому переїхав до Любліна. Історик, досвідчений перекладач і екскурсовод; єдиний з україномовних “Екскурсоводів натхнення” (відзнака міської ради Любліна).
Ніна Лозінська
Фото: Януш Ковальчик
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»