У Білій Церкві на Різдво відзначили храмове свято
Понеділок, 11 січня 2016, 17:08 8 січня парафіяни греко-католицької громади Різдва ГНІХ, що в Білій Церкві поблизу Києва, відзначили своє храмове свято.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- До установ пенітенціарної системи України вдесяте передали вифлеємський вогонь
- Українці в Угорщині відзначили Різдво Христове
- На Київщині священники УГКЦ завітали з різдвяними дарами до сиріт і дітей родин полеглих Героїв
Додамо, парафія в місті заснована дванадцять років тому о. Василем Мізюком. Теперішнім адміністратором парафії є о. Ігор Гріщенко, голова Комісії у справах родини Київської архиєпархії УГКЦ. Храму в місті поки немає, тож парафіяни приходять молитися в міський Будинок побуту.
Наприкінці Літургії о. Ігор побажав вірянам, щоб «ми, будучи храмом людей, прагнули вищого». «Якщо будемо прагнути вищого, то й збудуємо храм у нашому місті. Радію з того, що починаємо усвідомлювати, хто ми є, і біля нас це розуміють інші. Наші маленькі кроки дають можливість рухатися вперед, показуючи, що ми, греко-католики, тут є і нас багато», - сказав священик наприкінці.
На свято був запрошений о. Євген Мерімерін, настоятель парафії Рівноапостольної княгині Ольги УГКЦ, каплицю якої нещодавно відкрили в місті. Саме в парафії Різдва ГНІХ о. Євген здійснював свої перші священичі кроки.
Парафіяльне свято відбулося за участю семінаристів із Львівської духовної семінарії Святого Духа, які в той час відбували свої місії.
Департамент інформації УГКЦ
Історична довідка про УГКЦ на Білоцерківщині
Перші унійні (греко-католицькі) храми на Білоцерківщині згадуються вже в XVII ст., а їхній розквіт припадає на XVIII ст., коли громади на берегах Росі і її приток, окрім поновлення старих святинь, збудували нові. Тоді Слово Боже звучало в семи Унійних (Греко-Католицьких) храмах Білої Церкви: Святого Миколая Чудотворця, Святих апостолів Петра і Павла, Покрови Пресвятої Богородиці, Преображення Господнього, Різдва Христового, Святої Трійці та Успіння Пресвятої Богородиці.
Навколо Білої Церкви у XVIII ст. було 22 греко-католицьких храми, що прикрашали навколишні села – Блощинці, Іванівку, Коженики, Мазепинці, Малу Антонівку, Малу Вільшанку, Малу Сквирку, Макіївку, Матюші, Озерну, Острійки, Пилипчу, Потіївку, Сухоліси, Трушки, Узин, Фурси, Храпачі, Черкас, Чупиру, Шкарівку і Яблунівку. Мешканці решти сіл, присілків і хуторів на Білоцерківщині були парафіянами цих церков.
В останні роки XVIII ст. Білоцерківщина була окупована Російською імперією та включена разом з цілою Правобережною Україною до свого складу. Тоді за наказом імператриці Катерини ІІ більшість унійних храмів були переведені на православний обряд. Так більша частина білоцерківських християн стали конфесійно православними. Проте й тоді чимало парафіян залишилися вірними Унійної Церкви. У деяких селах, зокрема у Потіївці, були збудовані каплиці УГКЦ. Проте і їх було закрито в 1839 р., коли Унійну Церкву на теренах Російської імперії було насильницьки приєднано до Російської Православної Церкви. Лишалася Греко-Католицька спадщина – храми (вже православні), їхнє начиння, документи і спогади. Проте дерев’яні церкви мають свій вік. Їх перебудували в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст., за уніфікованими російськими проектами. Начиння здебільшого не пережило більшовицького пограбування і знищення церков у 1930-х роках.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»