У Бережанах відбулася наукова конференція, присвячена патріарху УГКЦ Йосифові Сліпому
Середа, 01 березня 2017, 12:31 Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (ДІАЗ) та церква Пресвятої Трійці УГКЦ стали організаторами проведення 23 лютого регіональної наукової конференції «Патріарх Йосиф Сліпий як Глава переслідуваної Церкви та благодійник національної історико-культурної спадщини».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Тернополі провели акцію євангелізації для внутрішньо переміщених осіб
- Спільноти дружин священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вперше взяли участь у прощі до Зарваниці
- Біля архикатедри Тернополя відбулося свято для батьків та дітей (оновлено)
Захід приурочили до 125-ї річниці від дня народження визначного ієрарха Української Греко-Католицької Церкви, талановитого історика, філософа, педагога, мистецтвознавця, музейника патріарха Йосифа Сліпого.
Відкрили конференцію зверненнями до її учасників декан Бережанський о. Михайло Бугай та директор Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Василь Зорик. Презентацію особистих досліджень з церковної (біблійної) археології представив докторант Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ігор Коваль, якого можна назвати одним із засновників цього дослідницького спрямування в Україні.
Тематика конференційних виступів була надзвичайно різноманітною. Зацікавлення викликав відеовиступ студента Папського салезіанського університету та Української папської колегії святого Йосафата (уродженця Бережан) Романа Демуша з музею-меморіалу (місця постійного проживання) Йосифа Сліпого в Римі. Завдяки відеоекскурсії та розповіді Марії Козак із музейно-меморіального комплексу «Рідна хата» імені патріарха Йосифа ми побували в родинному селі ієрарха, як місця формування визначної особистості та духовного лідера нації.
Питання патріархату УГКЦ через призму особистості та діяльності Йосифа Сліпого розглядалося в доповідях о. Ореста Смицнюка з Івано-Франківська, музейницької діяльності – зав. науково-дослідного та культурно-освітнього відділу ДІАЗ у м. Бережани Володмира Парація.
З доповідями, що стосувалися «тернистого шляху» патріарха по тюрмах і на засланні, а також його звільнення, виступили завідувач Музею сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви ДІАЗ у м. Бережани Богдан Тихий, науковий співробітник заповідника Олена Лугова, яка побудувала свій виступ на матеріалах, добутих нею в галузевому державному архіві СБУ. Фондові збірки з іменем Йосифа Сліпого в краєзнавчих музеях представили директор обласного музею Степан Костюк, районного – старший науковий співробітник Оксана Голян.
Різноманітні аспекти повернення патріарха Йосифа Сліпого в Україну представили директор обласного комунального музею Богдана Лепкого Ірина Ухман та учений секретар ДІАЗ у м. Бережани Надія Волинець.
Цікавим та вражаючим був виступ голови Тернопільського представництва Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США п. Дани Іванкович, а також поетичні строфи пам’яті патріарха Йосифа Сліпого, які присвятив йому о. Омелян Легета.
Надрукований збірник тез матеріалів конференції дозволяє ознайомитися з темами тих, хто заявив свої доповіді, але не зміг особисто прибути, а це доктори історичних наук, професори кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Елла Бистрицька й Іван Зуляк, наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Тетяна Воробчак, Ганна Жолоб, Роман Коновалов, Ольга Олексюк і Олександра Левицька, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Бережанської районної державної адміністрації Олександр Коковін.
повідомив Володимир Парацій,
завідувач науково-дослідного та культурно-освітнього відділу
Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»