У Бельгії відсвяткували 70-ліття української міграції
Понеділок, 22 жовтня 2018, 14:24 19-21 жовтня громада Генка (Бельгія) святкувала 30-річчя освячення парафіяльної церкви Святого Івана Хрестителя та 70-ту річницю української міграції в Бельгії.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Борис Ґудзяк семінаристам: "Ідіть туди, де важко, - так ви будете освячуватися"
- Пам’яті Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського
- Греко-католицька парафія Різдва Івана Хрестителя з бельгійського міста Гент започаткувала новий благодійний проєкт «Нитки»
З цієї нагоди до шахтарського містечка на сході країни з’їхалися парафіяни та гості з околиць, різних містечок Бельгії, а також з різних країн Європи. Святкування, яке спільно організували Українське товариство Лімбурга, Товариство «Свята Софія» Генка, Товариство Йосифа Сліпого та парафія Святого Івана Хрестителя, тривало три дні і включало виставки ікон, вишиванок, писанок, майстер-класи та концерти.
Кульмінацією святкувань стала Божественна Літургія 21 жовтня, яку спільно служили Єпископ Паризької єпархії Борис (Ґудзяк) та правлячий Єпископ римо-католицької дієцезії Гасельта Патрік (Хогмартенс), до території якої належить Генк. З ними співслужили отці Паризької єпархії, зокрема протосинкел і настоятель катедри в Парижі о. Михайло Романюк, синкел у Бельгії о. Адам Фіґурек, парох о. Мар’ян Стецишин та президент товариства «Свята Софія» о. Марко Семеген, який зачитав привітального листа від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, та парох місцевої римо-католицької громади о. Сімон Ламбрегс.
Літургію супроводжував співом відомий Візантійський хор Утрехта. Його заснував професор Мирослав Антонович ще у 1951 році. Зараз у хорі немає українців, але вони виконують літургійні твори українською мовою.
У проповіді та привітальному слові владика Борис, зокрема, говорив не лише про славне минуле і збереження традицій, а й наголосив на відповідальності за майбутнє. «Традиція – це жива віра мертвих, а традиціоналізм – це мертва віра живих», – навів він вислів історика Ярослава Пелікана.
«Ми святкуємо 70 років солідарності», – наголосив єпископ, зауваживши, що шахтарі символічно поєднують Україну і Бельгію.
Варто зауважити, що хоча останню шахту закрили ще 1989 року, Генк все ще зберігає свою шахтарську ідентичність, і привітати українську спільноту зі святом прийшов «Шахтарський хор», який виступив на концерті 20 жовтня. «Ці шахтарі зберігають спогади наших батьків, які, незважаючи на важку працю, не забували про обов’язок перед Богом і народом. Сьогодні ми висловлюємо вдячність фламандській спільноті та нашим батькам», – зазначив голова товариства «Свята Софія» в Генку пан Петро Фірман.
До святкувань приєднався Посол України у Бельгії Микола Точицький та працівники Посольства, почесний консул України в провінції Лімбург Кріс Бекерс, представники місцевої влади та українських організацій. Пан Микола Точицький зауважив, що подібні урочистості є нагодою подякувати українській громаді, яка так багато робила і робить, щоб про Україну знали в Бельгії та допомагає Україні.
Під час свята дякували партнерам, які були з українською громадою протягом її існування в Генку, зокрема лікарям, які допомагали українцям гуманітарною допомогою і знаннями, та старшим парафіянам, що в найскладніші часи зберігали віру та ідентичність.
Основу української громади Генка складають нащадки працівників копалень, які оселилися в місті після Другої світової війни. Зараз, за словами пароха о. Мар’яна, парафія налічує 70-80 осіб. Є також представники нової хвилі української еміграції.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»