АКТУАЛЬНО

#ТижденьУГКЦ: пам’ятний дар для нунція, результат онлайн-збірки в соцмережах, дудук для Глави УГКЦ і засідання Постійного Синоду

Субота, 12 вересня 2020, 10:29
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (5-11 вересня 2020 року).

Блаженніший Святослав вручив архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від УГКЦ

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті нещодавно завершив своє служіння Апостольського нунція в Україні. Ще перед від’їздом з України архиєпископ взяв участь в онлайн-зустрічі із владиками УГКЦ, яка проходила у п’ятницю, 4 вересня.

Під час розмови Блаженніший Святослав від імені Синоду Єпископів і всієї УГКЦ подякував Нунцієві «за все те добро, здійснене для усіх нас і для України» і продемонстрував Представникові Святішого Отця в Україні в 2015–2020 роках подарунок від Української Греко-Католицької Церкви – портрет самого Нунція, авторства відомого українського художника Юрія Нікітіна, з особливою символікою: зображенням Патріаршого собору Воскресіння Христового з одного боку, а з іншого – мапи України з відзначеними червоним кольором анексованим Кримом та стікаючим кров’ю Донбасом.

У відповідь владика Клаудіо запевнив єпископів УГКЦ у тому, що, дивлячись на цей подарунок, він буде думати про них і про Україну.

Цього ж дня Отець і Глава УГКЦ у супроводі Секретаря Синоду Єпископів владики Богдана Дзюраха та його заступника відвідав Апостольську нунціатуру в Києві, щоб особисто передати архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від Української Греко-Католицької Церкви.

***

Єпископ Вірменської Апостольської Церкви подарував Главі УГКЦ дудук

Цього тижня Блаженніший Святослав зустрівся також із владикою Маркосом, єпископом Вірменської Апостольської Церкви. Під час зустрічі владика Маркос подарував Блаженнішому Святославу традиційний вірменський музичний інструмент – дудук.

«Для мене цей інструмент є магічним і медитативним. Є голосом тисячоліття. А культура гри на дудуку є багатством вірменської культури, яку українці та інші народи ще мають відкривати», – зауважив Блаженніший Святослав. Глава Церкви подякував владиці за день, коли дудук потрапив до його рук. Відтак владика Маркос подякував Блаженнішому Святославові за високу оцінку вірменської культури.

***

У Хмельницькому освятили новозбудований храм

У неділю, 6 вересня, у місті Хмельницький освятили унікальну дерев'яну церкву Новомучеників українського народу.

В освяченні взяли участь архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк та владика Кам'янець-Подільський Іван Кулик. Храм, який розташований поблизу цвинтаря Героїв-захисників української землі в час Другої світової війни, а також недалеко від чинної лікарні, став джерелом єднання з Богом, місцем спільної молитви, освячення, духовного та тілесного зцілення.

***

XI Провінційна капітула сестер ЧСВВ та вибори протоігумені і провінційних дорадниць

Блаженніший Святослав привітав сестер ЧСВВ з нагоди XI Провінційної капітули виборів протоігумені та провінційних дорадниць. «Сердечно вітаю всіх учасниць Капітули та прикликаю на вас Боже благословення. Молюся, щоб ця непересічна подія була позначена діянням Святого Духа, який все оновлює і оживляє», – йдеться у листі Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, з нагоди XI Провінційної капітули виборів протоігумені та провінційних дорадниць у сестер ЧСВВ.

«Бажаю вам обрати гідних провідниць – добрих виконавиць Господньої волі. Нехай усі ваші рішення будуть згідними із задумом ваших засновників і сприятливими для нашої Церкви. Складаючи подяку Всевишньому, який постійно чинить нас переможцями в Христі, вимолюю для вас щедрої Божої благодаті та уділяю своє архиєрейське благословення. Благословення Господнє на вас!» – побажав на завершення Предстоятель УГКЦ.

***

11 вересня також відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, та провінційного настоятеля Згромадження отців салезіан УГКЦ отця Михайла Чабана, під час якої отець Михайло та отці салезіани представили діяльність згромадження в Україні, зокрема в напрямках шкільництва, професійної освіти та молодіжних центрів (ораторій) при салезіанських домах.

***

Майже 50 тисяч доларів для допомоги постраждалим від повеней зібрала в соцмережі Філадельфійська архиєпархія УГКЦ

У Філадедьфійській архиєпархії УГКЦ 9 вересня завершили збір коштів у фейсбуку для допомоги постраждалим від повеней у Західній Україні. 659 жертводавців із 14 країн та 28 американських штатів пожертвували 49 457 американських доларів.

«Це майже досягло мети – зібрати 50 000 доларів. Сердечна подяка всім жертводавцям, хто підтримував цей проєкт, за щедрість та відкрите серце допомогти тим, хто є в потребі… Нехай Господь благословить вас!» – йдеться в повідомленні владики Андрія Рабія, єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії та співорганізатора збору коштів у фейсбуку.

Допомогу Філадедьфійської архиєпархії реалізують в Івано-Франківській архиєпархії УГКЦ.

***

У Львові відбулося засідання Постійного Синоду УГКЦ

9 вересня у Львові відбулася чергова 13-та (64-та) сесія Постійного Синоду УГКЦ, на якій головував Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Участь у засіданнях також узяли: владика Теодор Мартинюк, член Постійного Синоду, та владики Ігор Возьняк, Ярослав Приріз і Венедикт Алексійчук — заступники членів Постійного Синоду, які через обставини пандемії Covid-19 не змогли прибути на цю сесію.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next