Східні єпископи Європи: підтримка сім’ї та солідарність з Україною
Вівторок, 09 червня 2015, 12:46 Християнські сімейні цінності, ситуація в Україні та становище Церкви у країнах Центральної і Східної Європи в контексті взаємин із громадянським суспільством: такими були теми, що розглядалися під час чергової Зустрічі східних католицьких ієрархів континенту, яка проходила від 4 до 7 червня 2015 р. в столиці Чеської Республіки м. Празі. Щорічний з’їзд, який відбувається за сприяння Ради Єпископських Конференцій Європи, цього разу був присвячений підготовці до осіннього Синоду Єпископів у Ватикані на тему місії сім’ї в Церкві та сучасному світі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Підсумковий комунікат 22-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи
- Папа Франциск: «Господь запитуватиме нас не про юрисдикцію, а про любов»
- Учасники Зустрічі східних католицьких ієрархів Європи відвідали собор Святої Софії в Римі
Понад 40 єпископів східного обряду зібралися також для того, аби поглиблювати співпрацю між собою, обмінявшись новинами про життя відповідних Церков, про стосунки між Церквою та громадянським суспільством та з іншими конфесіями.
У підсумковому комюніке, оприлюдненому РЄКЄ, читаємо, що під час дискусій в рамках підготовки до Синоду Єпископів, чітко наголошено на тому, що Католицька Церква, зокрема її східна традиція, висловлює своє рішуче «так» сім’ї – «фундаментальній клітині суспільства, де кожна людська особа стає сама собою, яка є не лише місцем культурного та інтелектуального зростання, зростання емоційного та соціального, але, насамперед, місцем здійснення Божого задуму щодо кожної людської особи». Адже сім’я, домашня Церква, як її назвав святий Іван Золотоустий, від якого це визначення почерпнув Другий Ватиканський Собор, «є не лише місцем передавання віри, але також місцем, де вчимося фундаментальних принципів життя в спільноті».
«Східні Католицькі Церкви висловлюють своє “так” сім’ї, тому що в огорнуті темрявою історичні періоди численних країн Центрально-Східної Європи саме в сім’ях підтримувалася свобода людської особи, різноманіття національної ідентичності, багата культурна й духовні спадщина. Саме християнські родини підтримували живою віру в Бога і надію на краще майбутнє», – читаємо у повідомленні, в якому підкреслюється, що у світлі вищесказаного учасники зустрічі зобов’язалися «підтримувати якнайдбайливіше приготування до святого таїнства Подружжя», «духовно супроводжувати і провадити родини» та «підтримувати парафії, що є спільнотами родин, які під проводом відповідних священиків намагаються прямувати вперед», свідчачи про прекрасність перебування у спільноті осіб на Божий образ.
Ієрархи також запевняють свою близькість «всім родинам, особливо тим, які проходять через кризи та труднощі, бідним і нужденним сім’ям, які почуваються відкиненими суспільством». «У період великої вразливості та величезної моральної, економічної та суспільної кризи висловлюємо побажання, щоб уряди дедалі краще усвідомлювали виховну та об’єднуючу роль сім’ї, видаючи відповідні закони щодо неї, щодо праці та міграції», – ідеться у зверненні.
«Перед обличчям тривалості ситуації зовнішньої агресії на Сході України учасники висловили свою солідарність українському народові, зокрема греко-католикам, закликаючи їх і далі тривати на шляху діалогу і єдності між християнськими Церквами, якому несе загрозу особливе дезінформаційне наставлення, особливо на міжнародному рівні. В ці трагічні хвилини в історії країни всі Церкви покликані підтримувати нелегкий шлях відновлення суспільного співжиття, який проходить через навернення – єдину зброю проти тих, які вбачають у корупції єдиний принцип регулювання суспільних взаємин», – читаємо у повідомленні за підсумками празької зустрічі, в якому також зазначається, що Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, склав подяку співбратам у єпископстві за молитви, духовну близькість та великодушну матеріальну підтримку з боку місцевих «Карітасів», закликаючи до подальшої солідарності, адже «голод і нужда не мають відпусток».
Серед інших питань, які розглядалися під час зустрічі, були тривожні спроби в деяких країнах обмежувати діяльність Церкви в адміністративній та фінансово-економічній площинах, що межують з дискримінацією. Історію та сучасні виклики Греко-Католицької Церкви в Чехії представив господар зустрічі владика Ладіслав Гучко, Апостольський Екзарх.
Наступну таку зустріч вирішено провести в жовтні 2016 року в Марійському духовному центрі Фатімі в Португалії.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»