Релігійні діячі переконують у недоцільності ратифікації Стамбульської конвенції
Середа, 02 червня 2021, 09:55 Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пояснили парламентарям ризики та ідеологічну заангажованість Стамбульської конвенції, які роблять неможливим її ратифікацію.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У День української державності релігійні лідери помолилися за Україну в Софії Київській
- Під час ратифікації Стамбульської конвенції не було дотримано обіцянки провести належне громадське обговорення
- Рада Церков закликає парламентарів не розглядати Стамбульську конвенцію під час війни
Дискусія на цю тему відбулася під час чергової зустрічі ВРЦіРО з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина», яка відбулася 31 травня 2021 року в Києві.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відома як Стамбульська конвенція, була підписана у 2011 році. Однак не всі країни погодилися її ратифікувати, зокрема Україна, Велика Британія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Молдова, Ліхтенштейн, Болгарія та інші. При цьому Туреччина цього року заявила про денонсацію ратифікації з та вийшла з учасників цієї конвенції.
Представник головуючого у Всеукраїнській Раді Церков о. Олекса Петрів пояснив недовіру до Стамбульської конвенції тим, що вона несе в собі ідеологічну надбудову. На його переконання, це є прямим порушенням статті 15 Конституції України, згідно з якою “жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова”.
Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що через використання таких понять, як “гендер”, “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”, та вимоги щодо навчання дітей у школах “нестереотипним гендерним ролям” (стаття 14 конвенції) українському суспільству фактично нав’язується гендерна ідеологія. Ця ідеологія передбачає заміну статевої ідентифікації жінок і чоловіків на гендерну, коли людину заохочують самостійно у будь-який час обрати собі гендер – жіночій чи чоловічий, або інший з понад 50 вигаданих конфігурацій.
На переконання Ради Церков, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного вирішення проблем рівності прав жінок і чоловіків. Тому релігійні діячі послідовно виступають за вдосконалення національного законодавства України з протидії домашньому насильству, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.
Як приклад, за підтримки ВРЦіРО у 2017 році було прийнято два закони: «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
Відповідаючи на аргументи ВРЦіРО, перший заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що не стоїть питання ратифікації Стамбульської конвенції до якоїсь конкретної дати. Він погодився, що це питання є дискусійним і потребує подальшого обговорення і ґрунтовних консультацій з суспільством.
До обговорення цієї проблематики долучилися голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева, а також віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Андрій Шараськін («Голос») та Віктор М’ялик («За майбутнє»), а також координатор об’єднання Олександр Васюк.
З боку ВРЦіРО в зустрічі взяли представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Всеукраїнського союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Української християнської євангельської церкви, Української лютеранської церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.
У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.
Нагадаємо, що це вже шоста зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина». Такі зустрічі проходять щомісяця, починаючи з грудня 2020 року.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»