Редемптористи вперше організували онлайн-прощу до Кохавина
Четвер, 20 серпня 2020, 13:45 20-22 cерпня 2020 року проводитиметься перша проща до Кохавина в наміренні покликань до священничого та монашого стану і ласки витривання у покликані. З огляду на карантинні обмеженні духовний захід відбудеться онлайн. Про це повідомляє секретаріат душпастирства молоді та покликань Львівської провінції редемптористів.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Будьмо вдячні Богові за дар цього чудотворного місця»: у Кохавині молитовно відзначили 30-річчя служіння редемптористів
- Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ запрошує на загальноцерковну онлайн-прощу
- Відбулася монаша проща редемптористів до Кохавина
Онлайн-паломники за допомогою трансляцій зможуть приєднатися до групи богопосвячених осіб, яка йтиме пішки зі Львова до Кохавина. Зокрема, цю дорогу здолають отці та брати Згромадження отців редемптористів та сестри Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки місійні).
Духівник прощі - єпарх Мельбурнський Микола Бичок. Окрім духовних наук єпископа, у програмі передбачено свідчення про покликання священників та монахинь, а також прямі трансляції богослужінь. Разом із групою богопосвячених осіб шлях до Кохавина подолає ікона з мощами бл. Каспара Штанґассінґера, який є покровителем редемптористської молоді.
Отець Володимир Борейко, організатор прощі, розповів, що проща відбувається вперше. Ініціатива прощі виникла в сестри редемптористки, яка відповідає за покликання в сестер Згромадження місіонерок Найсвятішого Ізбавителя. Напевно, каже священник, приклад взяли у римо-католиків, які часто організовують такі прощі.
«Цього року, з огляду на карантинні обмеження, участь у прощі візьмуть лише богопосвячені особи: отці редемптористи, владика Микола Бичок, брати і сестри. Кохавино – це відпустове місце отців редемптористів. Тому для нас особливо і важливо є відбути пішу прощу зі Львова до Кохавинської Богородиці. Надіємося, що прощу будемо продовжувати в наступні роки. Ймовірно, що проща переросте у молодіжну для наших редемптористичних спільнот. Мета прощі – помолитися за покликання до наших згромаджень», – додав священник.
Отець Андрій Рак, протоігумен Львівської провінції редемптористів, розповів про духовну програму прощі. Зокрема, священник пояснив, що програма спрямована насамперед до учасників прощі незалежно від того, чи ці особи йтимуть пішки, чи стежитимуть онлайн. «Відеотрансляції проводитиме отець Падре Серж та інші учасники прощі. Участь у пішому паломництві візьме приблизно двадцять осіб. У духовній програмі передбачено переважно молитви добового кола. Розпочнеться проща Святою Літургією у провінційному домі отців редемтористів на вул. Франка, 56», – додав він.
Проща завершиться 22 серпня Архиєрейською Святою Літургією о 14:00 та молитовною програмою, присвяченою блаженному Каспару. Ще місяць ікона з мощами блаженного залишатиметься у храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Кохавині (смт Гніздичів).
Стежити за перебігом прощі можна на сторінках секретаріату душпатирства молоді та покликань Львівської провінції редемптористів у соцмережах:
Фейсбук Молодь і редемптористи
Інстаграм Молодь і редемптористи
Довідка
Історія Кохавина розпочинається від появи у ХVІІ ст. чудотворної ікони. Її почали вшановувати від 1646 р. За усним переказом, дідичка села Руди Анна Воянковська їхала повз дубовий гай, де була ікона. Її коні клякнули і не рухались вперед, поки вона не вийшла з карети помолитися.
У 1650 році ікону перенесли з дуба до парафіяльної церкви в с. Руда.
В 1680 році у кохавинському лісі побудували дерев’яну каплицю, куди перенесли образ. Відтоді це місце стало центром для безперервного паломництва вірних.
26 травня 1755 року образ Матері Божої Кохавинської визнано чудотворним.
30 серпня 1894 року відбулося посвячення нової церкви, а 1 вересня - урочисте перенесення до неї чудотворного образу Матері Божої.
У серпні 1912 року ікона була коронована папськими золотими коронами.
Від 1931 року чудотворним місцем опікувалися єзуїти. Втікаючи від радянських військ, вони залишили Кохавино і забрали з собою чудотворну ікону до Польщі, до міста Глівіци, де вона перебуває до сьогодні.
З приходом радянської влади церкву перетворили на льоносховище, у будівлях монастиря помістили школу-інтернат, а с. Кохавино приєднали до Гніздичева. Так перестала існувати історична назва «Кохавино».
З виходом УГКЦ з підпілля новими господарями кохавинської святині стало Згромадження редемптористів. Храм отримав нове ім’я на честь Покрову Пресвятої Богородиці, а монастир Святого Герарда в Кохавино вже десять років має статус новіціатського дому, де виховують молоде покоління редемптористів. У храмі знаходиться копія чудотворної ікони Кохавинської Богородиці.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»