Про причини суспільних конфліктів та їх вирішення дискутували в Одесі
Середа, 14 червня 2017, 11:48 12 червня 2017 року в м. Одеса в приміщенні Impact Hub Odessa з ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» у співпраці з БФ «Карітас-Одеса» відбувся круглий стіл на тему «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід регіону».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Передвісник перемоги і миру в Україні»: італійський художник презентував у Одесі «Другу П‘єту»
- В Одесі, у монастирі сестер служебниць, відбулася генеральна візитація
- Глава УГКЦ передав командуванню військово-морських сил України ікону Матері Божої Неустанної Помочі
Метою круглого столу було виявити ключові проблеми Одещини, які є причинами різного роду конфліктів в регіоні та стоять на перешкоді розбудови миру, а також представити окремі висновки щодо можливих шляхів та перспектив їх вирішення на локальному та національному рівнях. Цей круглий стіл відбувається в рамках ініціатив робочої групи «Справедливість, мир і демократія», метою діяльності якої є проаналізувати сучасні суспільні виклики для українського суспільства, які стоять на шляху побудови національного діалогу, і сформувати практичні рекомендації – стратегію розбудови миру і справедливого суспільства в Україні.
Представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, фондів, асоціацій та об’єднань, групи медіаторів долучились до спільних обговорень навколо питань: особливості сприйняття конфлікту на Сході країни та його наслідки для Одеського регіону; ключові проблеми Одещини, які породжують локальні конфлікти та непорозуміння (соціальна сфера, політика, підприємництво, міжрелігійний діалог та ін.) і чи помітними є ці проблеми на національному рівні; кроки, які необхідно зробити громадянському суспільству та владі для розбудови та утвердженню миру в Україні.
Оцінюючи перспективи подолання існуючих конфліктів та зокрема зазначених проблем, майже всі учасники дискусії підкреслили факт високої активізації громадян та місцевого населення у вирішенні проблем переміщених осіб та інших проблем регіону. Відповідно, успішні моделі діяльності громадських організацій згодом стануть моделями та алгоритмами дій місцевої влади.
Позитивним чинником також є створення та реалізація різноманітних освітніх програм, орієнтованих зокрема на цільову аудиторію переміщених осіб, воїнів АТО та їхніх сімей. Навчаючись проектному менеджменту, адмініструванню та фінансовому менеджменту, випускники програм можуть як самостійно реалізовуватись, так і сприяти вирішенню існуючих соціальних проблем.
Нагадаємо, що цей круглий стіл відбувся в рамках діяльності робочої групи «Справедливість, мир і демократія» Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», яка покликана стати комунікативним майданчиком спілкування різних фахівців-експертів та представників різних сфер суспільного життя, на якому розпрацьовуватиметься стратегія розбудови миру в країні. Круглий стіл в Луцьку є другим із серії запланованих регіональних зустрічей, метою яких є відчути гостроту проблематики мирного життя в різних регіонах України і почути голос місцевої громадськості.
За результатами цього та наступних круглих столів, які найближчим часом відбудуться в Одесі, Харкові та Запоріжжі на цю ж тематику, буде здійснено експертну аналітику, яка буде оприлюднена на всіх інформаційних ресурсах організаторів та партнерів, а також на подальших заходах, які будуть організовані з ініціативи Робочої групи «Justice, Peace & Democracy». Також пригадуємо, що регіональним круглим столам передувала серія експертних зустрічей фоку-груп «Справедливість, мир і демократія: місія України» та міжнародний форум «Україна: як просуватись до миру під час війни», аналітичні результати яких будуть презентовані по завершенні круглих столів у регіонах України.
Інформаційна служба Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»