Папа Франциск разом з убогими Рима молився за мир в Україні
Понеділок, 16 червня 2014, 15:33 У неділю, 15 червня, під час молитви Папи Франциска в базиліці Пресвятої Богородиці в римському районі Трастевере разом з убогими та потребуючими, якими піклується Спільнота святого Егідія, пролунало молитовне благання за мир в Україні, як також за Сирію, Святу Землю, Ірак, Нігерію.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
- У День української державності релігійні лідери помолилися за Україну в Софії Київській
- Владика Давид Мотюк: «УГКЦ в Канаді солідарна з корінними народами»
Післяобідній час у неділю Святіший Отець провів серед найубогіших Вічного міста, а метою його душпастирського візиту була римська Спільнота святого Егідія, яка вже понад 40 років займається всебічною підтримкою найубогіших (як мігрантів, так і італійців), від благодійних їдалень, шкіл, поліклінік до широкої екуменічної діяльності.
Спільнота святого Егідія виникла в Римі 1968 року з ініціативі юнака Андреа Ріккарді, який почав збирати групу однолітків, щоб слухати і втілювати в життя Євангеліє. Прикладом для наслідування для них була перша християнська громада, описана в Діяннях апостолів, та досвід св. Франциска з Ассізі. Першим служінням спільноти стала так звана «Школа для всіх», яка проводила заняття для бідних дітей з римських передмість, де було також багато мігрантів. У 1973 року група почала збиратися на вечірню молитву в храмі Святого Егідія в римському районі Трастевере, і від цього храму отримала свою назву.
Сьогодні – це міжнародний громадський рух, до якого приєдналося понад 60 тисяч людей на всіх континентах світу. Спільнота проводить активну соціальну роботу, допомагаючи знедоленим: безпритульним, похилим віком, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув'язненим, мігрантам. Відомими є боротьба за скасування смертної кари та старання на користь миру. З 1991 року друзі Спільноти святого Егідія розпочали харитативну діяльність в Україні.
Понад 15 тисяч мігрантів, безхатченків, ромів, похилих віком та неповносправних, дітей молоді, якими опікується Спільнота святого Егідія, зустріли Святішого Отця на площі перед базилікою. Протягом 15 хвилин Папа вітав та благословляв присутніх, які зустріли його співами, тисячами кольорових прапорців, нестримним ентузіазмом. Святіший Отець терпеливо позував до безлічі спільних знімків, затримуючись потім біля делегації єврейської спільноти, що запросила його відвідати синагогу, у якій 1986 року побував святий Іван Павло ІІ, а 2009 – Папа Венедикт ХVІ.
Після щирих вітань з членами Спільноти святого Егідія Його Святість помолився перед старовинною іконою Пресвятої Богородиці Милосердя, яка почитається у базиліці.
А після привітального слова Андреа Ріккарді, засновника Спільноти, прозвучали зворушливі свідченням. Першим взяв слово преосвященний Жан Кавак, архиєпископ сиро-православної Церкви з Дамаска, розповідаючи про драматичну ситуацію в Сирії. Дев'яносторічна Ірма Ломбардо поділилася переживаннями похилих віком осіб та опікою, яку вони отримують у Спільноті святого Егідія. Дванадцятирічна Франческа Грегорі належить до Руху молоді за мир, який, серед іншого, допомагає літнім людям, а 28-річний безробітний з дружиною та трьома діточками попросив тільки благословення Папи для своєї родини. Двадцятивосьмирічна неповносправна дівчина Адріана Чічіліані розповіла, як Спільнота допомогла їй у житті, а 30-річний циган Бранко Савіч та 29-річний біженець з Афганістану розповіли, як вони, перейшовши через багато страждань, стали будівничими миру. Хайме з Колумбії дав свідчення діяльності Спільноти святого Еґідія в його країні, зокрема допомагаючи в боротьбі з насильством та торгівлею наркотиками.
Після короткого богослужіння, в якому, як було згадано, прозвучало молитовне прохання за мир в Україні, Папа Франциск звернувся до присутніх із закликом до молитви: «Наполегливо моліться! Нам потрібно молитви у світі: молитви за мир, молитви за людей, які не мають необхідного для існування... Молитись за народи, які страждають задля війни, просити миру. Молитва – це зброя, яку ми маємо, щоб доторкнутись до Божого серця. Якщо ми молимось, Він нас почує. Ввіряю вам молитву за бідних і за мир».
Базиліку Пресвятої Богородиці в регіоні Трастевере, в якій кожного дня збираються на молитву члени Спільноти святого Егідія, двічі відвідував святий Іван Павло ІІ – 1980 і 1993 року. Папа Венедикт ХVІ відвідував ще благодійну їдальню, яку провадить Спільнота, розділивши з убогими недільний обід, а також притулок для похилих віком, що належить до Спільноти святого Егідія.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»