На міжнародному семінарі в Нідерландах обговорили перспективи примирення в Україні
Четвер, 06 квітня 2017, 13:44 Поблизу Неймегена в Нідерландах відбувся Міжнародний семінар на тему "Примирення що міститься в цьому слові?" Протягом 29 березня - 1 квітня 2017 науковці обговорювали особливості мирних процесів і спроб примирення із досвіду і перспектив Боснії та Герцеговини, Південноафриканської Республіки та України. Захід створили як майданчик для обміну думками і досвідом, який міг би стати важливим для майбутнього.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбудеться конференція про служіння УГКЦ в умовах війни
- У Бучацькій єпархії провели конференцію на тему «Щаслива християнська сім’я – запорука успішного майбутнього України»
- Глава УГКЦ до учасників конференції, присвяченої святій Людмилі: «Жіноча святість і місія проявляє материнське обличчя Церкви»
Конференцію організували Інститут «Православ'я і миротворчість в Європі» Вільного університету (VU), Протестантський Богословський університет (PThU) Амстердама у співпраці з Фондом Сommunicantes, Тілбург.
Під час Міжнародного семінару про український вимір говорили троє науковців, пов'язаних із Українським католицьким університетом. Це д-р Гелен Зордраґер, професор систематичного богослов’я з Амстердама, яка також є викладачем Інституту екуменічних студій УКУ. Цікавий погляд представила дослідниця суспільної ролі Церкви в сучасному суспільстві д-р Мирослава Рап, випускниця ФБФ УКУ, викладачка Фрібурзького університету, Швейцарія. Вона розповіла про особливості внеску Української Греко-Католицької Церкви у справу миру і примирення.
Отець д-р Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов’я, виступив із доповіддю «Вплив Революції гідності на подолання напруженості й розколів в українському суспільстві і Церквах».
Він представив ретроспективний погляд на події Майдану та різноманітні можливості, які з’явилися в цей період і якими Україна може поділитися зі світом. Зокрема, це екуменічні ініціативи, такі як Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій, значна довіра суспільства до Церкви. Ще одним важливим чинником, що об’єднує як Церкву, так і суспільство, є волонтерство, як служіння ближньому та громадянські ініціативи.
Отець Михайло Димид наголосив на об’єднанні навколо спільних цінностей та питань соціальної справедливості. Роль Церкви, щоб допомогти, щоб напрямок формування національної ідеї не відхилявся від християнських цінностей. Не можна забувати і про солідарність, яка з’явилася після Революції гідності і яка допоможе протистояти викликам та проблемам у майбутньому.
Повідомила Маріанна Іваненко
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»