До ювілею Тернопільської єпархії вийшла збірка проповідей «Зерна віри» єпископа Михайла Сабриги
Вівторок, 24 грудня 2013, 16:56 З нагоди 20-ї річниці створення Тернопільської єпархії та інтронізації владики Михайла Сабриги вийшла у світ збірка проповідей «Зерна віри». Видання презентували 22 грудня на храмовий празник архикатедрального собору після Святої Літургії. Воно дасть змогу читачам заглибитися в сутність богословських роздумів та повчань світлої пам’яті владики Михайла Сабриги, знайти відповіді на чимало морально-духовних проблем, спонукатимуть їх удосконалюватися на дорозі християнського буття, жити у вірі надії та любові.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Тернополі провели акцію євангелізації для внутрішньо переміщених осіб
- Спільноти дружин священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вперше взяли участь у прощі до Зарваниці
- Біля архикатедри Тернополя відбулося свято для батьків та дітей (оновлено)
Книга містить вісім тематичних розділів проповідей, розділ статей і послань з нагоди вагомих духовно-суспільних подій у житті Церкви та народу, а також життєпис першого єпарха Тернопільщини та вставку зі світлинами про його життя і діяльність.
Книга «Зерна віри» - дещиця великого спадку світлої пам’яті владики Михайла, - спадку, яким архиєрей обдаровував усіх - священиків, семінаристів, богопосвячених осіб, мирян, які з трепетом серця слухали його науки під час архиєрейських Богослужінь, прощ, урочистостей. Минув сьомий рік, як владики немає серед нас. Усім бракує його теплої усмішки, доброго слова, батьківського напуття. Багато з нас пригадує, як поспішали до катедрального храму в Тернополі, аби почути його науку, що проникала у найпотаємніші куточки єства, спонукала до каяття, навернення на добру дорогу праведного життя.
Боже Провидіння, незалежно від нашої волі, встановило межу, поза «яку не перейдемо». Це — межа смерті, що є початком вічності. До цього прямує кожна людина, не один раз наголошував владика Михайло, і тому завжди мусимо бути готовими стати перед справедливим Божим судом. До цієї миті єпископ готувався. Однак, очевидно, він дбав і про тих, що мандруватимуть «долиною горя та сліз». Як кожен пастир Христового стада, як люблячий батько своїх дітей, він не збирав матеріальних скарбів, але постійно молився і працював над поширенням Христового Євангелія. Він, мов той євангельський сіяч, у призначену пору вийшов сіяти на ріллю людських сердець, аби зійшли плоди християнських чеснот у стократ.
І хоч сьогодні владики фізично немає з нами, він залишив нам своє слово. Сотні рукописів наук, послань, статей — це той неоціненний духовний спадок, яким маємо пишатися, дорожити, шанувати і ширити.
Праця з архівом владики Михайла, що тривала кілька років, є своєрідним продовженням його буття. Адже за кожним словом, прикладом, цитатою Святого Письма стоїть він - добрий та ревний Божий сіяч. Усе те, що він писав і ніс до людей, було суттю його життя. Жодне напуття, жодна думка не суперечили тому, як він жив, переносив несправедливі образи, як умів прощати і любити ближніх.
Він був людиною інтелігентною, ерудованою. Це підтверджують рукописи, які рясніють цитатами Святого Письма, висловами філософів, отців Церкви, поетів і письменників.
Безумовно, окрім поданих у книжці проповідей, є ще чимало рукописного матеріалу, над яким роками трудився світлої пам’яті владика Михайло. Тому нехай праця причетних до видання книжки буде лептою на добру і вічну пам’ять про пастиря та сіяча зерен віри - владику Михайла Сабригу.
Повідомила Надія Шподарунок
Для довідки:
Народився 22 листопада 1940 року в с. Бортків Золочівського району Львівської області. Після закінчення школи і служби у війську в 1963 році вступив до новіціату отців редемптористів у Львові і одночасно почав богословські студії у підпільній семінарії.
8 листопада 1971 року склав вічні обіти.
24 лютого 1974 року отримав священичі свячення з рук митрополита Володимира Стернюка.
Його душпастирське служіння проходило в умовах постійних небезпек та переслідувань, однак Господь беріг отця Михаїла і готував до
особливого служіння.
11 жовтня 1986 року таємно відбулася єпископська хіротонія, яку здійснив митрополит Володимир Стернюк.
З виходом УГКЦ із підпілля владика Михайло був єпископом-помічником Львівської архиєпархії.
Із січня 1990 року служив у Тернополі.
У 1992 році на Синоді Єпископів УГКЦ було ухвалено створити Тернопільську єпархію, а владику Михайла призначили екзархом, у день
Верховних апостолів Петра і Павла Святіший Отець Іван Павло ІІ затвердив рішення Синоду.
17 жовтня 1993 року відбулася інтронізація єпископа Тернопільської єпархії УГКЦ.
У 2000 році, внаслідок реорганізації єпархіальних структур УГКЦ, Тернопільську єпархію перейменовано у Тернопільсько-Зборівську.
29 червня 2006 року Божого владика Михайло Сабрига на 66-му році життя відійшов до вічності. Похований у крипті на території Марійського духовного центру "Зарваниця".
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»