Як урятувати довкілля? – головне питання 13-го Екуменічного соціального тижня
АНОНССереда, 07 жовтня 2020, 09:09 У Львові з 7 по 10 жовтня триватиме 13-й Екуменічний соціальний тиждень, який ініціює та організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ закликає вірних з відкритим серцем ставитися до представників інших Церков
- У Харкові провели Тиждень молінь за єдність між християнами
- «Ділитися досвідом доброчинності»: V Форум соціального служіння пройшов у режимі онлайн
Це Форум, котрий щороку пропонує платформу для діалогу представників різних сфер і конфесій. Тема – «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії». Усі заходи відбуватимуться онлайн.
Розпочнеться Форум молитвою за збереження творіння. А опісля, впродовж чотирьох днів, триватимуть відкриті дискусії, семінари та круглі столи про «зелену» урбаністику, біорізноманіття, клімат, ековідповідальний бізнес, роль Церкви і громади в збереженні довкілля, екожурналістику та екосоціальну роботу для духовенства. Також відбудуться екологічні поетичні читання і презентація книги для дітей на тему екології.
Серед запланованих заходів – міжнародна екуменічна конференція «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії» до участі в якій запрошені: кардинал Пітер Турксон, префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, о. д-р Джон Хріссавгіс, радник Вселенського Патріарха з екологічних питань, д-р Юрген Мольтман, всесвітньо відомий екoбогослов, д-р Володимир Шеремета, голова Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви, д-р Світлана Романко, виконавча директорка міжнародної організації 350.org у регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії та інші відомі богослови і громадські діячі. Програма Форуму – у додатку.
«Зараз є особливий час для переосмислення щоденних звичок, бізнес-моделей, стратегій екологічної політики і своєї особистої відповідальності за навколишнє середовище. Наш спосіб життя мав би бути своєрідним «привітом» майбутнім поколінням, адже те, в якому середовищі – чистому чи небезпечному, житимуть майбутні покоління, залежить саме від сучасників, від нас. Через заходи форуму, через досвід наших спікерів ми хочемо привернути увагу суспільства до екологічних викликів, які торкають наше життя», каже Ірина Кітура, керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка проєкту «Екуменічний соціальний тиждень», голова Організаційного комітету ЕСТ.
Ініціатор та головний організатор Форуму – Інститут екуменічних студій Українського католицького університету
До світоглядного, практичного наповнення програми форуму доклали зусиль чимало експертів-практиків із Управління екології міста, ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, програма соціальної роботи), Національного університету «Львівська політехніка», ЛНУ імені Франка та ін.
Форум «13-й Екуменічний соціальний тиждень» відбувається у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння Відділу громадського партнерства Львівської міської ради.
Запрошуємо до участі всіх небайдужих.
Реєстрація тут
Детальніша інформація:
https://www.facebook.com/events/721580822012038/?active_tab=discussion
Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.
Довідка:
Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.
Анна Грапенюк, пресцентр 13 Екуменічного соціального тижня
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»