АКТУАЛЬНО

Цьогорічну Всеукраїнську прощу зможуть побачити у всьому світі

АНОНСП'ятниця, 17 липня 2015, 14:07
Новою каплицею, присвяченою пам'яті загиблих бійців АТО, представниками зарубіжного духовенства, а також онлайн-трансляцією відзначиться Всеукраїнська проща до Марійського духовного центру в Зарваниці. Цього року вона присвячена 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні.

Стан підготовки до вказаного релігійного заходу, який проводитиметься 18-19 липня, обговорили 23 червня на робочій нараді голови Тернопільської ОДА Степана Барни. Структурні підрозділи Тернопільської облдержадміністрації вживають усі заходи, аби проща відбулася на належному рівні, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

На нараді підняли питання облаштування доріг, автостоянок,  розмітки, встановлення дорожніх вказівників. Також неабияке значення має належне медичне забезпечення, супровід пішої колони, охорона громадського порядку, заборона продажу алкоголю, розміщення турнікетів, забезпечення наметами й польовою кухнею.

Голова ОДА Степан Барна підкреслив, що в дні проведення Всеукраїнської прощі у Зарваниці та навколишніх селах всі служби працюватимуть у посиленому режимі, щоб прочани могли почуватися комфортно й у цілковитій безпеці. Люди прибудуть не лише з сусідніх областей. У щорічному паломництві до святого місця візьмуть також участь віряни з Харкова, Одеси, Чернігова, Києва. Прибути до Зарваниці зголосилися навіть жителі Донецька. У прощі візьмуть участь й 20 єпископів — громадян Європи, США, Італії, Канади.

Традиційно з Тернополя до Зарваниці вирушить піша хода чисельністю в більше ніж тисяча осіб. Збір паломників відбудеться у четвер, 16 липня, о 6.30 поблизу Катедрального собору. О 8.30 колона прочан розпочне свою ходу, її супроводжуватиме колона міліції та медичних працівників. Усі паломники будуть забезпечені харчуванням та місцями для ночівлі (школа-інтернат села Струсів. - Авт.).

«Цьогорічна проща присвячена молитві за мир і спокій в Україні», — наголошує архиєпископ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Василь (Семенюк).

Заплановано проведення онлайн-трансляції із Зарваниці,  щоб весь світ міг по-справжньому відчути світлу атмосферу спільної молитви десятків тисяч прочан. Також тепер зводиться каплиця, присвячена пам’яті загиблих воїнів АТО. До Всеукраїнської прощі її будівництво вже буде завершене.

Додаток:

ПРОГРАМА ПРОЩІ У ЗАРВАНИЦІ 2015

Приурочена святкуванню 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні

ПОНЕДІЛОК, 13 липня

Вихід прочан пішою прощею до Зарваниці з Хмельницького, Кам'янця-Подільського.

ЧЕТВЕР, 16 липня

Вихід прочан пішою прощею до Зарваниці з Волочиська, Сатанова, Підволочиська, Івано-Франківська, Львівщини, Чорткова, Бучача та всіх містечок Поділля.

П'ЯТНИЦЯ, 17 липня

06:30-Збір паломників, які візьмуть участь у пішій прощі (біля Архикатедрального собору м. Тернополя).

07:00-Свята Літургія.

08:30-Вихід прочан з Тернополя до Зарваниці (супровід міліції, медперсоналу).

Ночівля у с. Струсів

20:00-Свята Літургія на площі біля інтернату

СУБОТА, 18 липня

08:00-19.00 Реєстрація учасників прощі (при в’їзді в Зарваницю).

14:00-Всеукраїнський форум мирянських спільнот УГКЦ (площа біля собору).

16:00-Зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю.

17:30-Відкриття благодійної виставки-продажу картин учасників І Всеукраїнського живописного пленеру «Тобі, Богородице! Зарваниця-2015», яку благословить Глава УГКЦ (підземна церква собору)

17:30-Вервиця (площа біля собору).

19:00-Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

20:00-Архиєрейська Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22:00-Похід зі свічками до чудотворного місця.

23:00-Молебень до Богородиці (площа біля собору), Панахида біля меморіалу Небесної сотні.

00:00-Освячення води.

00:30-Хресна дорога.

00:30-Початок духовного концерту (Співоче поле).

00:30- Нічні чування (парафіяльна церква, надбрамна церква, собор).

НЕДIЛЯ, 19 липня

07:00-Утреня (собор).

08:30-Похід владик і священиків від собору до подіуму. Привітання владик.

09:00-Архиєрейська Свята Літургія.

Освячення води та релігійної атрибутики.

11:30-Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12:00-Свята Літургія (собор).

14:00-Свята Літургія (собор). 

 
ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next