Сьогодні є нагода долучитися до «Розмови про майбутнє: УГКЦ 2030»
АНОНССубота, 11 вересня 2021, 17:00 На днях УКУ, які присвячені 30-річчю проголошення Незалежності України та майбутньому розвитку країни, не могли оминути теми майбутнього Церкви.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- УВАГА! Цей сайт більше не оновлюється
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Президент Ради єпископських конференцій Європи і владика Борис Ґудзяк відвідали Ірпінь
– Якою є місія християнина на наступне десятиліття?
– Яким буде майбутнє Церкви у найближчі 30 років?
– Як стати «сіллю» землі, аби гідно відповідати на виклики сучасності?
11 вересня запрошуємо вас до «Розмови про майбутнє: УГКЦ 2030» за участі:
- Президента УКУ, Митрополита Філадельфійського УГКЦ в США владики Бориса Ґудзяка;
- Проректора УКУ, правозахисника, дисидента Мирослава Мариновича;
- Ректора УКУ о. Богдана Праха;
- Патріаршого економа УГКЦ і голови Антикризового центру УГКЦ о. Любомира Яворського.
Модерує історик, проректор УКУ Олег Турій.
Початок о 16:00.
Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, шатро на пл. Святої Софії.
Попередня реєстрація на подію обов’язкова https://cutt.ly/FWoNXEA
Детальна програма Днів УКУ: https://days.ucu.edu.ua/
Трансляція зустрічі на youtube-каналі ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv
Тези доповідачів до дискусії:
Владика Борис Ґудзяк:
Світ змінюється, і виклики зла і добра помножуться, але й помножуться Божа благодать. Виникає необхідність приймати рішення швидко, але зважено – уважно, творчо, з повагою, водночас критично аналізувати культури, зміни, спільноти, людей. Зокрема себе.
Сучасне життя мережеве, і наша мережа людей і стосунків матиме правдивий зміст, якщо ми йтимемо разом, підтримуючи один одного: смиренно, мирно, радісно і з готовністю служити. Господь завжди діє в історії через людей, через кожного з нас. Це наше спільне покликання – бути свідками надії. Ми ніколи не помилимося, коли станемо на боці потребуючих, засмучених, убогих та маргіналізованих.
Мирослав Маринович:
Світ радикально змінився і нестримно далі міняється. Церква має на це відгукнутися. Тому я би надав наступному десятиліттю гасло: «Місія християнина в мінливому світі». Християни – єпископи, священники, монахи і миряни – мають узяти відповідальність за стан нинішнього світу, бо вони покликані бути «сіллю» чи «закваскою».
Українські християни опинилися поміж двома вогнями: «ортодоксією ненависті» з боку «русского міра» й «ортодоксією релятивізму» з боку західного християнства. Проте для захисту від обох ми виробляємо в собі не «ортодоксію любові», а «ортодоксію спротиву», яка перетворює нас на цивілізаційний міст, забарикадований з обох боків.
У наступному десятилітті Церква має переакцентувати увагу духовенства з розбудови парохіяльних структур на широку євангелізацію своїх вірян.
Отець Богдан Прах
Церква Христова – спільнота вірних, яка наповнюється живою, автентичною вірою і оживлюється Найсвятішими Тайнами – Живим Христом. Кожна парафіяльна спільнота (під проводом єпископів і священнослужителів) має активно і жертовно передає досвід віри і молитви дітям та молоді через постійну катехизацію і соціальне служіння. А також наповнювати щоденно життя вірних Євангелієм!
Отець Любомир Яворський
Асиметричним чином людина отримує зцілення не тоді, коли зосереджується на собі, на своїх труднощах, проблемах, викликах, але, коли відкривається у співчутті на потребу ближнього.
Однією з ознак християнської любові є її конкретність. Так само як і конкретною є кожна людина, наш ближній, з його неповторними щоденними потребами. Так само конкретними мають стати вчинки милосердя: голодного нагодувати, спрагненого напоїти, нагого зодягнути, подорожнього прийняти в дім, хворого і ув’язненого відвідати тощо. Церква – це жива спільнота, спільнота солідарності, де ми покликані обмінюватись та ділитися своїми дарами.
Зареєструватися на дискусію «Розмови про майбутнє: УГКЦ 2030».
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»