«Вірю, що в цей період дуже багато людей приступлять до сповіді», – о. Лука Михайлович
Субота, 19 березня 2022, 15:41 Отче, протягом 75-ти років моя мама ніколи не хотіла чути про Бога, віру і Біблію. Але в часі війни вона вперше попросила мене, щоб я дала їй до рук Біблію, і сказала, що, коли закінчиться війна, хоче прийняти Святе Хрещення.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Що таке Божа воля і як її розпізнати? Пояснює о. Лука Михайлович
- Біля парламенту Канади за мир в Україні молилися католики, православні, протестанти, юдеї та буддисти
- У Королівській каплиці Швеції у Стокгольмі у присутності принцеси Софії відбулася молитва за мир в Україні
Таку історію своєї знайомої, мама якої все життя була затятою атеїсткою, під час коліноприклонної молитви за перемогу українського війська на «Живому телебаченні» у п’ятницю, 18 березня, розповів ієромонах Лука Михайлович.
В науці під час молитви, присвяченій темі покаяння, отець Лука зауважив, що у скорботні часи, зокрема теперішньої війни, багато людей ставлять перед собою і священниками два запитання: чому це сталося і коли це завершиться?
Питання «чому», за його словами, належить до так званих «проклятих» питань людська. «Проклятих, тому що людина ніколи не має на них вичерпної і адекватної відповіді. І є великою спокусою шукати відповіді на ці питання в різних провидців, оракулів чи мольфарів. Правдива відповідь, яку на них може дати відповідальний священник, є: я не знаю», – пояснив духовний провідник.
Однак в Божому слові, підкреслив він, є важливі штрихи для розуміння цієї теми. Зокрема, в 24-й главі Євангелії від Матея описано багато складних моментів історії, які, за словами Господа, прийдуть у цей світ: війни, голод, знаки з неба і прихід Сина Чоловічого. Водночас там звучить дуже важлива пересторога і відповідь Христа: «Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне» (Мт. 24, 12).
Отець Лука пояснив, що таке беззаконня: «Це – спроба людини жити за власними бажаннями, почуттями, емоціями та пристрастями, незважаючи на те, що є Божі правила, які Він чотири тисячі років тому дав людству на Синаю: не мати інших богів, шанувати матір-батька, не красти, не чужоложити, не свідчити криво та інші».
На його переконання, якщо придивитися до сучасного людства, можна бачити, що воно переживає час величезного боговідступництва. І саме це боговідступництво, разом взяте, каже він, творить єдиний темний заряд, який і виливається у війни і катаклізми.
За словами отця Луки, в такі моменти, на жаль, люди звинувачують у всьому Бога, мовляв, це Він нас покарав, а ми, невинні, не знаємо, що сталося. «Ні, знаємо, дорогі! Бог нас не покарав, Він не карає, а любить. А те, що людина пожинає у житті, є її посівом. Ніхто не винен людству в різних лихах. Не пробуймо звинувачувати Бога в наших бідах», – наголосив священник.
Не бажаючи завершити науку безнадією, ієромонах пригадав одне чарівне слово Божого Євангелія: «Покайтеся!» За його словами, покаяння змиває всі переступи людини.
Отець Лука звернувся до молільників із закликом до покаяння: «Навіть, якщо ви ходите до церкви, вам ще більше потрібно каятися, щоб не стати законниками і фарисеями. Покайтеся ті, хто ніколи не приступає до сповіді. Покаймося перед Богом, бо кожен наш гріх творить той фон, який ми мовою Біблії називаємо Божою карою».
Він пояснив, що Божа кара – це, в певному сенсі, антропоморфізм, бо кару ми накликаємо самі на себе.
«Я вірю, що в цей період дуже багато людей приступлять до сповіді, щось змінять у своєму житті, наше суспільство почне дивитися по-іншому на власне буття, національне і суспільне. Нам усім потрібно каятися. Нехай у момент світла, який приходить через покаяння, коли над нами розсіваються хмари людського переступу, над нами засяє Боже сонце, світло Божого прощення і милості», – побажав отець Лука.
Пригадуємо, що коліноприклонну молитву за перемогу українського війська ієромонах Лука Михайлович проводить щоденно від 14:00 до 15:00. Транслюється вона у прямому ефірі на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці «Живого телебачення» та інших сторінках УГКЦ у соцмережах. Приєднуйтеся до спільної молитви!
Департамент інформації УГКЦ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
-
Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
-
«Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
-
Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
-
«Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
-
«Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
-
Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
-
Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
-
Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
-
Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
-
Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
-
Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
-
Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
-
«Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
-
«Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
-
Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»