Святкування престольного празника екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських новомучеників УГКЦ
Середа, 22 листопада 2017, 21:50 21 листопада парафіяни екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських новомучеників УГКЦ, що на Майдані, відзначали свій перший престольний празник (храмове свято).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У катедральному храмі Святого апостола Андрія Первозваного в Одесі провели святкування престольного празника
- Катедра Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії відзначила храмовий празник
- Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник
Місце, на якому побудована ця каплиця, є місцем великої жертви. Проходячи тут, ми не можемо не скерувати свого погляду на хрест і місце, де пролилася кров Героїв Небесної сотні. Тут ми, семінаристи, священики та й прості перехожі можемо застановитися над своїм життям, втихомирити наші серця, згадати всіх тих, які поклали своє життя за такі одвічно актуальні цінності, як братерство, жертовність і гідність.
Архистратиг Михаїл є символом нашого славного міста Києва. Він - справжній великий і гідний воїн Христовий, який своїм щитом і мечем захищає нас від всіляких щоденних злих нападів і диявольських спокус. І справді, Його підтримка завжди була і є відчутною в усі буремні часи, які переживав і переживає наш народ, наша країна і нація.
Святкову Божественну Літургію очолив прот. Ігор Онишкевич, парох парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ. Співслужили прот. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ, та отці-настоятелі Київської Трьохсвятительської духовної семінарії на чолі з отцем ректором Петром Жуком. Своїм співом Божественну Літургію супроводжував семінарійний октет «Аксіос».
Після Літургії ректор семінарії прот. Петро Жук звернувся до присутніх молільників зі словами щирої вдячності за те, що, попри всі наші життєві незручності й труднощі, ми можемо стояти тут і дякувати Богові за ласки й щедроти, якими Він нас щодня обдаровує.
Також слова подяки отець Петро висловив священикам, які приїхали, щоб у цей святковий особливий день спільно служити Божественну Літургію. Слова вдячності отець-ректор висловив братам-семінаристам, які щодня трудяться і здійснюють своє служіння в каплиці, показуючи, як повинна горіти любов до Бога і як потрібно шанувати це святе місце й розуміти його важливість для кожного з нас.
Після слів подяки та привітання священики в присутності громади, яка вже чекала біля хреста і меморіалу Героям Небесної сотні відслужили Панахиду за померлих Героїв Небесної сотні та воїнів, які віддали своє життя на Сході України.
У своєму слові до присутніх прот. Петро Жук підкреслив важливість правильного розуміння гідності, яку дав нам Бог: «Дивитися в очі гідності може лише той, хто цією гідністю живе, хто цю гідність зберігає, плекає той, хто є носієм цієї гідності. Гідність по-різному трактують. Одні кажуть, що гідність походить від нашого біологічного існування, інші кажуть, що гідність – це таке емоційне почуття, яке можна торкнути, понизити або підняти; але є смішно, коли ми гідність шукаємо в рамках свого тіла, своїх почуттів, своїх емоцій, не розуміючи, що гідність – це те почуття, яким нагородив нас сам Всевишній. Гідністю ми до Нього подібні, тому що Він – досконале єство, гідний і гідно творив людину, вкладаючи в неї одвічне почуття любові, гідності, свободи, краси, милосердя. Почуття гідності – дане нам від Бога. Своєю кров’ю Герої Небесної сотні зросили в нас це почуття і показали якою повинна бути людська гідність і братерська любов, та жертовність».
По завершенню молитви ми спустилися вниз, вулицею Інститутською, до пам’ятника Героям Небесної сотні, який ще недавно був зруйнований, а вчора вже наново посвячений. Посвячення цього пам’ятного знаку увінчалося молитвою за Україну.
Опісля для парафіян та всіх охочих відбулося святкове частування. Люди могли за чашкою гарячого чаю і смачними канапками зігрітися та поділитися власними спогадами, які пов'язані з часами Революції гідності і пам’яті Героїв Небесної сотні.
Дякуємо всім присутнім – тим, хто розділив з нами радість цього світлого храмового празника, тим, хто, незважаючи на холод і робочий будний день, прийшли та занесли свої щирі подячні молитви.
Нехай всемилостивий Господь щедро обдаровує усіх вас своїми дарами, а святий Архангел Михаїл стоїть на сторожі ваших душ!
бр. Марко Коберинко, ІІ курс
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»