У Мельбурні відбулася інтронізація єпископа УГКЦ Миколи Бичка
Понеділок, 12 липня 2021, 20:17 Сьогодні, 12 липня 2021 року, у катедральному соборі Святих Петра і Павла в Мельбурні відбулася інтронізація третього правлячого архиєрея єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ в Австралії, Новій Зеландії та Океанії владики Миколи Бичка.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Микола Бичок звершив Архиєрейську Святу Літургію у місті Перт
- У Мельбурнській єпархії відбувся Соборчик духовенства
- Владика Микола Бичок взяв участь в благодійному заході на підтримку України в Ардірі (Австралія)
Архиєрейську Божественну Літургію до моменту інтронізації нового єпископа очолював владика Петро Стасюк, єпископ-емерит Мельбурнської єпархії УГКЦ. Чин інтронізації владики Миколи Бичка звершив високопреосвященніший владика Пітер Коменсолі, архиєпископ Мельбурнської дієцезії Римо-Католицької Церкви.
Під час інтронізації була зачитана Папська булла і Патріарший декрет про іменування і проголошення владики Миколи Бичка правлячим єпископом єпархії Святих Петра і Павла з осідком у Мельбурні. Визнання віри новий єпископ Мельбурнський УГКЦ склав на старовинному Євангелії, виданому у 1891 році в Києво-Печерській лаврі.
У Літургії з Чином інтронізації взяли участь владики Австралійської Конференції Католицьких Єпископів, священники, диякони, монахи, монахині й миряни УГКЦ в Австралії. На Літургії був посол України в Австралії Микола Кулінич, представники влади міста Мельбурна і громадських організацій Австралії.
Проповідь під час Літургії виголосив владика Пітер Коменсолі.
Цього ж дня у Києві під час Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Глава УГКЦ подякував владиці-емериту Петрові Стасюку за довголітнє служіння і поблагословив владику Миколу Бичка на служіння громаді УГКЦ в Австралії.
«Ми відчуваємо велику радість, що і сьогодні Господь Бог дбає про нашу Церкву, про вселенську українську громаду і аж до краю землі посилає нових послідовників апостолів для того, щоб збирати, гуртувати наших людей, аби вони могли зберегти віру своїх батьків», – сказав Блаженніший Святослав.
У своєму подячному слові владика Миколай Бичок подякував Богові і батькам за дар життя, висловив велику вдячність за довіру Святішому Отцеві Франциску, Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу та владикам Синоду Єпископів УГКЦ, своїм попередникам. Він також подякував усім тим, хто взяв участь у Літургії в Мельбурні і хто молиться та вболіває за це служіння.
Владика Микола розповів, що привіз до Мельбурну особливий дарунок – хрест владики Василя Лостена, який він отримав після проголошення його єпископом. «Сьогодні я тримаю в руках хрест, який є для мене дуже цінним, – сказав владика Микола у слові подяки. – Історія цього хреста сягає минулого століття, коли в 1960 році Австралію відвідував преосвященний владика Амбросій Сенишин, архиєпископ Філадельфійський. Саме вірні цього храму на знак вдячності за його візит подарували йому цей хрест, підписаний так: “Від українців Австралії – для владики Амвросія Сенишина”. Цей хрест повертається не сам, але з третім єпископом для українців-католиків в Австралії. Неймовірний знак від Господа. Це свідчення віри ми зобов’язані передати наступним поколінням… Наша єпархія дуже велика за територією – окрім Австралії, вона охоплює Нову Зеландію та Океанію. Але, незважаючи на великі відстані, ми всі об’єднані Христом, бо “де двоє чи троє зібрані в Моє ім’я – там Я серед них”».
Відтак владика Петро Стасюк у подячному слові на завершення свого служіння сказав: «Наша Церква є вселенською Церквою із вселенськими обов’язками. Це тепер завдання владики Миколи. Водночас маю духовний обов’язок, який виконаю, – молитися за майбутній розвиток єпархії. Ця єпархія завжди буде мати особливе місце в моєму серці. Молюся, щоб ми, як об’єднана Церква та люди, зустрілися в новому житті після воскресіння. Я завжди дякуватиму за привілей бути єпископом цієї єпархії. Маю багато за що бути вдячним упродовж 28 років своєї служби».
Владика Петро сердечно подякував парафіянам єпархії та парафіяльним радам і організаціям, священникам, дияконам і сестрам, Австралійській Конференції Католицьких Єпископів та Раді Церков Австралії. Єпископ-емерит згадав свого попередника – владику Івана Прашка, який заклав початки Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла УГКЦ, коли після Другої світової війни до Австралії відбулася масова міграція українців з європейських таборів переміщених осіб. Тоді в Австралії були закладені підвалини для формування і розвитку УГКЦ на цій землі – створювалися великі громади, будувалися храми. «Коли я приїхав сюди в 1992 році, єпархія була практично сформована», – сказав владика Петро Стасюк.
Довідка
Владика Микола Бичок був призначений правлячим єпископом єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ з осідком у Мельбурні 15 січня 2020 року після зречення з цього уряду владики Петра Стасюка. Владика Петро очолював єпархію з 1992 року, будучи другим єпископом цієї єпархії.
Мельбурнська єпархія УГКЦ розпочала свою історію у 1958 році як Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. Першим апостольським екзархом був преосвященний владика Іван Прашко. Екзархат був піднесений до рівня єпархії у 1982 році.
Єпископська хіротонія владики Миколая Бичка відбулася 7 червня 2020 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем був Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, співсвятителями – владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.
У зв’язку з жорсткими карантинними обмеженнями, введеними урядом Австралії, владика Миколай Бичок зміг прибути до місця свого служіння лише через рік, у травні 2021 року.
Фоторепортаж з інтронізації владики Миколи Бичка на правлячого єпископа єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ з осідком у Мельбурні – тут.
Департамент інформації УГКЦ,
фото: Тарас і Соня Моравські
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»